Ο - τύποις φιλοξενούμενος - ΓΑΣ “Αλεξάνδρεια” ποντάροντας στην εμπειρία των παικτών του υπερίσχυσε του συμπολίτη Άθλου, του οποίου και επιβλήθηκε με 60-74 στη συνάντηση του Ρουμλουκιού, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο (9/11) στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας Ανδρών ΕΚΑΣΚΕΜ.
• Ο ΑΟΚ Βέροιας του Γιώργου Τριχόπουλου συνέχισε το... βιολί του και πήρε τη νίκη με 75-48 σε βάρος της ΑΕ Βατανιακού/Σάρισας και έκανε το “4 στα 4”, ενω ο Ζαφειράκης “καθάρισε” τους Πάνθηρες των οποίων επιβλήθηκε με 66-48 και με τον τρόπο αυτόν πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα.
Οι λεπτομέρεις των αγώνων:
Άθλος Αλεξάνδρειας - ΓΑΣ “Αλεξάνδρεια” 60-74
Τα δεκάλεπτα: 14-23, 32-35 (ημ), 45-53, 60-74.
Διαιτητές: Ταρενίδης – Τοπαλίδης.
Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Αγγέλης, Μούτσα 7(1), Τακούτης 5(1), Σιτσάνης 9, Ντάμτσης 3, Παύλου 10(2), Γιαμπατζίδης 6, Χαριτόπουλος 6, Ντάβλης, Τσαρούχας 11(1), Χατζηλεμονιάς, Μηντζαρίδης 3.
ΓΑΣ “Αλεξάνδρεια” (Τσάτσας-Κυριακού): Οικονομόπουλος 1, Πουαρίδης, Πάππου 4, Πουρλιοτόπουλος 6, Γιοβανόπουλος Δ. 6, Παντοφλίδης 15(1), Παπαδόπουλος 19(5), Παπαγερίδης 9(1), Καρκάρας 14, Γιοβαννόπουλος Φ., Πρόιος.
ΑΟΚ Βέροιας - ΑΕ Βατ./Σαρ. 75-48
Διαιτητές: Μητώνας – Χανός.
Δεκάλεπτα: 15-18, 33-34, 58-39, 75-48.
ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Ουσουλτζόγλου 23 (3), Καραθανάσης 12 (1), Γκίτκος 2, Αβραμίδης, Ιωαννίδης 11 (3), Τριχόπουλος 11 (1), Χρήστου, Χαραλαμπίδης 12 (2), Κασάμπαλης 4.
Ζαφειράκης Ν. - Πάνθηρες 66-48
Δεκάλεπτα: 23-15, 41-31, 57-42, 66-48.
Διαιτητές: Χατζηκώστας - Κούλης
Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας): Βάιγκαντ 10 (2), Μώκας 8, Μουρατίδης 5, Ζιάννης 4, Βαδόλας, Νικολαΐδης, Τούφας 11 (1), Σκουλαριώτης 19 (3), Δίντσης 7 (1), Σαμαράς, Ζέφυρος 2, Πράπας.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα:
Αθλος Αλεξ. - ΓΑΣ “Αλεξάνδρεια” 60-74
ΑΓΕ Πιερίας - Πιερικός Αρχ. 68-56
Ζαφειράκης Ν. - Πάνθηρες 66-48
Βαφύρας - Αιγινιακός 64-71
Κούπα Κιλκίς - Ικαροι Γιαν. 56-73
ΑΟΚ Βέροιας - ΑΕ Βατ./Σαρ. 75-48
Η βαθμολογία
1. ΑΓΕ Πιερίας 8
2. Ικαροι Γιαν. 8
3. ΑΟΚ Βέροιας 8
4. Ζαφειράκης Ν. 7
5. ΓΑΣ Αλεξ. 6
6. Αθλος Αλεξ. 6
7. ΑΕ Βατανιακού/Σαρ. 6
8. Κούπα Κιλκίς 5
9. Πιερικός Αρχ. 5
10. Αιγινιακός 5
11. Πάνθηρες 4
12. Βαφύρας 4
Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5η)
Σάββατο 16/11
Πάνθηρες - Βαφύρας
ΓΑΣ Αλεξ. - ΑΓΕ Πιερίας
Αιγινιακός - Κούπα Κιλκίς
Ικαροι Γιαν. - ΑΟΚ Βέροιας
ΑΕ Βατανιακού/Σαρ. - Αθλος Αλεξ.
Πιερικός/Αρχ. - Ζαφειράκης Ν.