Τετάρτη 24 Απριλίου 2024
weather-icon 21o
Ολυμπιακός Βόλου – Τρίκαλα 2-2

Εκτός έδρας ισοπαλίες για Τρίκαλα και Βέροια, ενώ σημαντικές νίκες πήραν οι Νίκη Βόλου και Διαγόρας.

Τρίκαλα και Βέροια έφεραν εκτός έδρας ισοπαλίες με Ολυμπιακό Βόλου και ΠΟ Τριγλίας για τη 16η αγωνιστική της Football League και έτσι η διαφορά τους παρέμεινε στους 3 βαθμούς.

Τα Τρίκαλα βρέθηκαν πίσω στο σκορ στο 14ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό Βόλου από γκολ του Κέρι.

Ωστόσο αντέδρασαν και ισοφάρισαν στο 45+2′ της αναμέτρησης χάρη σε πέναλτι του Ριζογιάννη, ενώ προηγήθηκαν με αυτογκόλ του Φάζου. Όμως ο ίδιος παίκτης με γκολ στη σωστή εστία αυτή τη φορά έκανε το 2-2 στο 74′.

Η Βέροια δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την ισοπαλία των Τρικάλων, αφού έμεινε στο 0-0 με την Τρίγλια.

Η Νίκη Βόλου επικράτησε με σκορ 2-0 της Καλαμάτας εκτός έδρας και ανέβηκε στη βαθμολογία. Τα γκολ για του Βολιώτες πέτυχε ο Ροχάνο στο 58′ και στο 84′ με εκτέλεση πέναλτι.

Σημαντική νίκη πήρε και ο Διαγόρας επί του Θεσπρωτού χάρη σε δύο γκολ Γλύνου μέσα σε πέντε λεπτά (60′, 65′). Για τον Διαγόρα μείωσε ο Χαρίλαος στο 71′.

Sports in

Παναθηναϊκός – Μακάμπι Τελ Αβίβ 87-91: Τον «κρέμασε» ο Σλούκας, έκαναν το 0-1 οι Ισραηλινοί

Με το… καλημέρα πλεονέκτημα αντίο για τους πράσινους. έχασαν ξανά από τη Μακάμπι (87-91) που αγωνία για τον Μπόλντγουιν.