Καλαμάτα – Ιάλυσος 2 -0 “επαγγελματική” νίκη (photos)

Καλαμάτα - Ιάλυσος 2 -0 "επαγγελματική" νίκη (photos) 11
Κοινοποιησέ το

kafemauroeidis

Καλαμάτα – Ιάλυσος

Η ομάδα της Καλαμάτας παίζοντας επαγγελμάτικο ποδόσφαιρο, επικράτησε της ομάδας του Ιάλυσου 2 – 0 για το πρωτάθλημα της Football League.

Η Μαύρη Θυελλα στο πρώτο ημίχρονο μπήκε μουδιασμένη και με αρκετό άγχος, δίνοντας την δυνατότητα στην ομάδα του Ιάλυσου να ελπίζει για κάτι καλύτερο χάνοντας κλασικές ευκαιρίες με τον καλύτερο της παίκτη τον Φράγκο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Καλαμάτα, μπήκε αποφασισμένη και μη αφήνοντας κανένα περιθώριο στους φιλοξενούμενους, από τα πρώτα λεπτά έδειξε ποιος είναι το αφεντικό του αγώνα σκοράροντας στο 47΄με τον Γρηγόρη Μάκο, ύστερα από κόρνερ του Στεργίδη, το γήπεδο της παραλίας, πήρε φωτιά από τους οπαδούς που φρόντισαν να γεμίσουν το γήπεδο στον πρώτο εντός έδρας αγώνα της Καλαμάτας όπως και τα πόδια των παικτών της Μαύρης Θύελλας που συνέχισαν την πίεση και κατάφεραν να σκοράρουν για δεύτερη φορά με τον Κουιρουκίδη στο 74΄ ύστερα από πάσα του Στεργίδη.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Β. Βούζας): Πάντος, Τσουβαλτζίδης, Γαλούπης, Ιντζίδης, Μάκος, Ζαχαρόπουλος, Μπάμπης, Στεργίδης, Κουιρουκίδης (74′ Rakic), Vukmirovic (82′ Καζβιρόπουλος), Αλεξόπουλος (56′ Οσμάνατζιτς).

ΙΑΛΥΣΟΣ (Ν. Καραμπετάκης): Ανδρούτσος, Μακρυδημήτρης, Τριποτσέρης, Πατινιώτης, Ρεκλείτης (80′ Παπαδόπουλος), Χατζηδίμπας, Αυγενικού, Νατσιόπουλος (63΄ Κούγιος), Μαρτσάκης, Χειμωνέτος, Φράγκος (56′ λ.τρ Μπαρέττας).