Η Άνω Μερά πρωταθλήτρια Κυκλάδων

Η Άνω Μερά μετά από ένα ματς διάρκειας 120 λεπτών και τη διαδικασίας των… πέναλτι αναδείχθηκε πρωταθλήτρια Κυκλάδων. Το συγκρότημα του κ. Παπαπαναγή αν και προηγήθηκε στο 5’ μετά την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσαϊλάκη δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της προβάδισμα καθώς ο Πανναξιακός βρήκε… δίχτυα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων και έφερε το ματς στα ίσα. Ο Κωστόπουλος στο 95’ από τα… έντεκα βήματα έκανε το 1-1 και έστειλε το  ματς σε παράταση. Στον έξτρα χρόνο που ακολούθησε δεν άλλαξε κάτι, αφού και οι δύο ομάδες είχαν περισσότερο στραμμένη την προσοχή τους στην άμυνα κι έτσι οδηγήθηκαν στη… ρώσικη ρουλέτα. Εκεί τα πάντα κρίθηκαν στον τελευταίο πέναλτι από πλευράς Πανναξιακού του… Καράι (χαμένο) και του Χατζάκου (εύστοχο). Η Άνω Μερά με σκορ 5-4 κατέκτησε το πρωτάθλημα και επέτρεψε σε Εθνική κατηγορία μετά το 2012.