Δεν συνάντησε ιδιαίτερη αντίσταση στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Έδεσσας ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Όπως αναφέρει το katerinisport, η πρωτοπόρος και αήττητη Αλεξάνδρεια, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τους Γιοβανόπουλο, Καρκάρα, Μπίσκα και Χερκελετζή, δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του ουραγού και χωρίς νίκη Εδεσσαϊκού, σε έναν αγώνα στον οποίο ο γηπεδούχος ήταν ανταγωνιστικός και κατάφερε να παραμείνει κοντά στο σκορ μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (11-19).

Στο δεύτερο οι παίκτες του Ανδρέα Οκλαλιώτη σημείωσαν τριάντα πέντε πόντους, και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενοι με 29-54.

Οι παίκτες της φιλοξενούμενης συνέχισαν και στο δεύτερο ημίχρονο να διευρύνουν την υπέρ τους διαφορά, φτάνοντας εύκολα στη νίκη με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 55-99.

Δεκάλεπτα: 11-19, 29-54, 43-78, 55-99.

Εδεσσαϊκός : Φώτογλου, Αβραμίδης 6, Γάτσος 4, Μάντσης, Σταμπουλής 13 (1), Αδάμ 8 (1), Τσάμης 18 (1), Ξυλουργίδης 1, Τεντζέρης, Κατσάρας.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας (Οκλαλιώτης): Μπαλιάκας, Αβραμίδης 8, Σιδηρόπουλος 6, Πουρλιοτόπολος 8 (2), Νταμτσόπουλος 13 (1), Παντοφλίδης 17, Σιτσάνης 13 (3), Παπαγερίδης 12 (2), Κεσίδης, Πρόιος 9, Καραγιάννης 11, Χρυσικός 2.