ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Φιλική νίκη του Ηρακλή στο Αιγίνιο

Με χατ-τρικ του Ρόβα στο φινάλε οι κυανόλευκοι επικράτησαν με 4-2

21/09/2018 19:03

Φανερώνοντας αρετές στην επίθεση, αλλά και ατέλειες στην άμυνα, ο Ηρακλής νίκησε τον Αιγινιακό με 4-2 σε φιλικό αγώνα στο "Γιάννης Παραλυκίδης" του Αιγινίου.

Οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ με τον Γεωργίου στο 23', αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Δούμτσιο στο 36' και πήραν το προβάδισμα με γκολ του Ζανάκη στο 78'. Κάπου εκεί, όμως, ο Ρόβας πήρε το... όπλο του και με χατ-τρικ μέσα σε πέντε λεπτά (81', 83', 85') διαμόρφωσε το τελικό 2-4.

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Γιαγκόζης, Ορφανίδης, Τοπαλίδης, Ζήσης, Πετρούσης, Λάσκαρης, Πολύζος, Δημητρούλας, Πιαστόπουλος, Δούμτσιος, Μαρκόφσκι. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Καραγκιόζης, Έππας, Καράμπελας, Κλιγγόπουλος, Νικολακόπουλος, Παπαδόπουλος, Σωτηριάδης και Προσκυνητόπουλος.

ΗΡΑΚΛΗΣ: Αμπάρης (46' Γρηγοριάδης), Χιντζίδης, Καζναφέρης, Κούσας, Στάμου (46' Γιαννίτσης), Καλτσάς (46' Παναγιωτούδης), Παπαδόπουλος (46' Κωστούλας), Τάι (44' Ρόβας), Πτηνόπουλος (70' Μακρής), Γεωργίου, Χασομέρης.