ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Μπάσκετ: Ήττα στην εκπνοή για τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία (video)

Με καλάθι του Φρεϊμάνις ο Ήφαιστος Λήμνου νίκησε με 75-73 τον Δικέφαλο

16/03/2019 17:57

Σε εκτός προγράμματος ήττα υποχρεώθηκε ο ΠΑΟΚ στην Πυλαία. Με καλάθι του Φρεϊμάνις στην εκπνοή, ο Ήφαιστος Λήμνου νίκησε τον Δικέφαλο με 75-73 και ουσιαστικά τον έθεσε νοκ άουτ από τη διεκδίκηση της 2ης θέσης στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος μπάσκετ.

Στα 42’’ πριν τη λήξη ο Χαριτόπουλος διαμόρφωσε με τρίποντο το 69-73, ο ΠΑΟΚ με δύο βολές του Ζάρα, καλάθι του Γκος και ενδιάμεσα μία καλή άμυνα ισοφάρισε σε 73-73, αλλά οι φιλοξενούμενοι σκόραραν σε «νεκρό» χρόνο.

Τα δεκάλεπτα: 18-23, 38-40, 48-54, 73-75.

ΠΑΟΚ (Παπαθεοδώρου): Χρυσικόπουλος 13 (2), Σχίζας 2, Κόνιαρης, Τέπιτς 7 (1), Τσόχλας, Μαργαρίτης 6, Ζάρας 11 (2), Χάτσερ 9 (1), Γκάρετ 8, Γκος 17 (3).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΛΗΜΝΟΥ (Μανωλόπουλος): Γκότσερ 12 (2), Μανωλόπουλος 6 (1), Μπρέιζελτον 3 (1), Έβανς 14, Σμιθ 5 (1), Σταμάτης, Διαμαντάκος, Χαριτόπουλος 9 (1), Μούρτος 2, Φρεϊμάνις 16 (1), Ουίγκινς 8 (2).