Αθλητισμός

ΠΟΛΟ: Πάλεψε στην Πάτρα ο ΝΟΚ, ήττα με 14-8 απο τον ισχυρό ΝΟΠ

Πραγματοποιώντας την καλύτερή του εμφάνιση ως τώρα στο πρωτάθλημα Ναυτικός όμιλος Καλαμάτας πρόβαλε ισχυρή αντίσταση απέναντι στον πανίσχυρο ΝΟ Πατρών, γνωρίζοντας τελικά την ήττα με 14-8 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α2 πόλο ανδρών.

Η ομάδα του Στάθη Μπακολιά, η οποία βελτιώνεται από παιχνίδι σε παιχνίδι, βρέθηκε μπροστά στο σκορ στο ξεκίνημα του αγώνα (0-2, 2-3, 3-4), ωστόσο ένα σερί 4-0 για το ΝΟΠ έφερε το σκορ στο 7-4 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι γηπεδούχοι διεύρυναν το σερί τους με τέσσερα ακόμα γκολ (11-4) με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν και να μειώνουν στο τελικό 14-8.

ΝΟ Πατρών – ΝΟ Καλαμάτας 14-8 (3-3, 4-1, 6-1, 1-3)

ΝΟ Πατρών: Κανελλόπουλος Β. 3, Γκότσης Π. 3, Πασσάς 3, Κωνσταντακόπουλος 2, Μάγγος 1, Ανδρικόπουλος 1, Αβαγιανός 1

ΝΟ Καλαμάτας: Παναγιώταρος 4, Καμενίτσα 2, Τσιγώνιας 1, Ντρούβας 1

Με το απόλυτο ΑΕΚ και Περιστέρι

Ο ΓΣ Περιστερίου και η ΑΕΚ συνεχίζουν να είναι οι μόνες ομάδες που έχουν το απόλυτο των νικών μετά το πέρας της τρίτης αγωνιστικής.

Η «Ένωση» επικράτησε στη Γλυφάδα με 10-5 του αξιόμαχου Ηλυσιακού, χάρη σε ένα ξέσπασμα στο τρίτο οκτάλεπτο, ενώ ο ΓΣ Περιστερίου ξέφυγε από νωρίς στο σκορ απέναντι στην Τρίαινα Βούλας και έφτασε στο τελικό 11-4.