ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΜΕ 2 ΣΤΑ 2 ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε 14 & 15/09 είχαμε την έναρξη του πρωταθλήματος παίδων της ΕΣΚΑΒΔΕ με την ομάδα του ΠΑΣ Ναυπάκτου να συμμετέχει στον Α’ όμιλο από τους τέσσερις ομίλους που έχουν σχηματιστεί.  Με διπλή αγωνιστική, λοιπόν, ξεκίνησε το πρωτάθλημα παίδων με την ομάδα του ΠΑΣ να αντιμετωπίζει το Σάββατο στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου τον Α.Ο.Αγρινίου, ενώ την Κυριακή τον Λέων  Μεσολογγίου στο Μεσολόγγι.

Τα παιδιά του ΠΑΣ Ναυπάκτου έκαναν καλό ξεκίνημα καθώς επικράτησαν με σχετική ευκολία και έκαναν το 2 στα 2 στις δύο πρώτες αγωνιστικές. Το Σάββατο στον πρώτο εντός έδρας αγώνα τα παιδιά έδειξαν καλό πρόσωπο παίρνοντας από την αρχή κεφάλι στο σκορ, με το ημίχρονο να τελειώνει 40-21. Η καλή απόδοση συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο με τελικό σκορ 62-34. Την Κυριακή στο Μεσολόγγι τα παιδιά πάλι ξεκίνησαν δυνατά και δεν έδωσαν κανένα δικαίωμα στον γηπεδούχο να ακολουθήσει στο σκορ με το ημίχρονο να τελειώνει 12-42 και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται στο 42-78. Το θετικό για την ομάδα του ΠΑΣ είναι ότι μέσα σε δυο μέρες χρησιμοποιήθηκαν 14 παιδιά, έχοντας θετική απόδοση όλα, με τον προπονητή Ζησιμόπουλο Θεόφιλο να μοιράζει τον χρόνο συμμετοχής με αποτέλεσμα η ομάδα να εμφανιστεί φρέσκια και στους δύο συνεχόμενους αγώνες του Σαββατοκύριακου.

Ας μην σχολιάσουμε για άλλη μια χρονιά την ύπαρξη διπλής αγωνιστικής και μάλιστα αρχές Σεπτεμβρίου, όπου τα παιδιά δεν έχουν προλάβει να κάνουν ούτε δυο βδομάδες προπόνηση.

Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 29/09/2019 στο Αιτωλικό με αντίπαλο τον Γρ.Λιακατά, καθώς το Σαββατοκύριακο που μας έρχεται υπάρχει ρεπό!!!!!!!!

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Α.Ο.ΑΓΡΙΝΙΟΥ   62-34

Δεκάλεπτα: Α 18-10 Β 22-11 Γ 14-05 Δ 08-08

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θεόφιλος): Γούλας Ε., Σφακιανάκης Μ., Γεωργακόπουλος Γ. 9, Χρυσανθόπουλος Σ. 6, Λουκάνης Α., Κωστογιάννης Α. 2, Καπετανάκης Α. 9, Φραγκούλης Δ., Φλέσσας Σ. 7, Κάπο Ο. 4, Ντάλλας Φ. 5, Μίχος Ι. 20.

ΛΕΩΝ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ – ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ   42-78

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ(Ζησιμόπουλος Θεόφιλος): Γούλας Ε., Γκοτσόπουλος Μ. 2, Γεωργακόπουλος Γ. 21(1), Χρυσανθόπουλος Σ. 7, Λουκάνης Α., Κωστογιάννης Α. 2, Καπετανάκης Α. 6, Μισσός Δ. 4, Φλέσσας Σ. 10(2), Κάπο Ο., Ντάλλας Φ. 4, Μίχος Ι. 22(1).

Ακολουθήστε μας σε Google News, Facebook και Instagram και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις.