Ναμπί: «Αξέχαστο το γκολ με τον Πλατανιά» (vid)

Το τέρμα που σημείωσε ακριβώς πριν ένα χρόνο στο 96ο λεπτό και κράτησε τον ΟΦΗ στη Super League 1 θυμήθηκε ο Αντίλ Ναμπί.

Σαν σήμερα το 2019, ο ΟΦΗ επικρατούσε με 3-2 του Πλατανιά στο «Γεντί Κουλέ» και έμενε στη μεγάλη κατηγορία, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αντίλ Ναμπί, ο οποίος σκοραρε με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Ο λυτρωτής εκείνης της αναμέτρησης μίλησε στην επίσημη σελίδα του ΟΦΗ, σημειώνοντας πως δεν θα ξεχάσει ποτέ αυτό το γκολ.

Αναλυτικά:

«Σαν σήμερα, έναν χρόνο πριν, ήταν το παιχνίδι με τον Πλατανιά. Μια στιγμή που κανείς δεν θα ξεχάσει.

Στο 94ο λεπτό, όταν το σκορ ήταν 2-2, δεν ήξερα εκείνη τη στιγμή ότι υποβιβαζόμασταν. Είμαι πολύ χαρούμενος που η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα από την εκτέλεση φάουλ.

Είναι κάτι που δεν θα ξεχάσω ποτέ. Ας το απολαύσουμε σήμερα, ας ξαναζήσουμε αυτές τις στιγμές και ας γιορτάσουμε όλοι μαζί».

Ακριβώς έναν χρόνο μετά τη νίκη του ΟΦΗ επί του Πλατανιά, στον αγώνα μπαράζ στον οποίο η ομάδα μας εξασφάλισε την…