Προσοτσάνη –  Δόξα Πετρούσας  0-3

Προσοτσάνη – Δόξα Πετρούσας 0-3

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της γνώρισε η Προσοτσάνη εντός έδρας από την Δόξα Πετρούσας για την 11η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Δ’ Εθνικής, αφού ηττήθηκε με 0-3.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδιάστηκαν, με την εστία τους να παραβιάζεται από τρίτο μόλις λεπτό, Μετά από ασυνεννοησία των αμυντικών της Προσοτσάνης ο Κωνσταντινίδης νίκησε με πλασέ τον Πιτσακτσή. Στο 32ο λεπτό ήταν η ώρα για το δεύτερο μεγάλο λάθος της άμυνας των γηπεδούχων, με τον Κωνσταντινίδη να το εκμεταλλεύεται ξανά και να διπλασιάζει τα τέρματα του. Η Προσοτσάνη έβγαινε μπροστά όσο περνούσε η ώρα μη μπορώντας όμως να φτάσει στο γκολ.  Στο 85ο λεπτό ο Φερφέρης ως τελευταίος παίκτης ανέτρεψε τον Κωνσταντινίδη, που με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο ουρανό των διχτύων.