Άρης – Ξάνθη 7-2: Τα highlights του αγώνα (video)

Δείτε πως ο Άρης έφτασε στο απίστευτο 7-2 απέναντι στην Ξάνθη για την 30ή και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Ο Άρης στην επιστροφή του στη Super League κατάφερε να τερματίσει στην 5η θέση και να πάρει το εισιτήριο για το Europa League της επόμενης περιόδου. Στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς απέναντι στην Ξάνθη στο «Κλεάνθης Βικελίδης», το οποίο έβαλε τα… γιορτινά του, παρότι οι «κίτρινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ κατάφεραν να κάνουν μια εντυπωσιακή ανατροπή και να επικρατήσουν 7-2 στο πιο… χορταστικό ματς της χρονιάς!

Ο Σιώπης έχασε πέναλτι στο 27’ με τον Γιουνές όμως να σκοράρει και στη συνέχεια τον Ματέο Γκαρσία να δίνει το προβάδισμα στον Άρη. Η Ξάνθη ισοφάρισε με τον Ντουρίτσκοβιτς αλλά ο Ντιγκινί σκόραρε για να βάλει μπροστά στο σκορ τον Άρη και πάλι, ενώ δίχτυα βρήκε και ο Κόρχουτ πριν πετύχει το δεύτερο γκολ του ο Ματέο Γκαρσία. Εν τέλει, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μανώλης Σιώπης κατάφερε να βρει δίχτυα ευστοχώντας αυτή τη φορά σε πέναλτι που είχε κερδίσει ο Άρης!