A1 ΜΠΑΣΚΕΤ: Ψάχνει ένα θαύμα πια το Ρέθυμνο

Κατάφατσα με το φάσμα του υποβιβασμού βρίσκεται πλέον το Ρέθυμνο, μετά την εντός έδρας ήττα του από τον Πανιώνιο με 72-65, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής της Α1.

Οι γηπεδούχοι με πρωταγωνιστή τον Μπαρτ είχαν ένα σταθερό προβάδισμα μέχρι και την τρίτη περίοδο αλλά μετά κατέρρευσαν, πετυχαίνοντας μόλις 6 πόντους στην τελευταία περίοδο.

«Είναι μία κακή στιγμή που όλοι μας πρέπει να διαχειριστούμε. Θα συνεχίσουμε να παλεύουμε όσο υπάρχουν μαθηματικές ελπίδες», τόνισε φανερά απογοητευμένος από την εξέλιξη του αγώνα, ο Βαγγέλης Ζιάγκος.

10λεπτα: 24-19, 43-35, 59-58, 65-72

ΡΕΘΥΜΝΟ (Ζιάγκος): Μπαρτ 34 (5), Ραζής, Χίκι 5 (1), Τζόουνς 10, Τζόνσον 5 (1), Χριστοδούλου 7, Κλάντον, Ντάνιελς 2

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φραγκιάς): Παπαντωνίου 5 (1), Μπέρι 30 (2), Χάρις 19 (3), Όστιν 8, Δίπλαρος, Ντόρσεϊ 6, ΜακΚι 4.