Ικανοποίησαν Ηρόδοτος και Πόρος

ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ ΜΕ 2-1 ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΑΛΙΚΑΡΝΑΣΣΟΥ

Ο Ηρόδοτος αναδείχθηκε νικητής με 2-1 στο γειτονικό φιλικό ντέρμπι με τον Πόρο στην Αλικαρνασσό που είχε έντονο «άρωμα» Γ’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο μέρος και πήραν προβάδισμα δύο τερμάτων, με το πέναλτι του Κουσίδη στο 24’ και το πλασέ του Βακράκου στο 39’.

Στην επανάληψη το σύνολο του Λεωνίδα Τιτομιχελάκη παρουσιάστηκε μεταμορφωμένο προς το καλύτερο και αφού μείωσε σε 2-1 με πέναλτι του Μαραθιανού στο 64’, «άγγιξε» την ισοφάριση στο φινάλε με τις κεφαλιές των Λουμπάκη και Πήλιου που απέκρουσε ο Παναγιώτου.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ: Παναγιώτου, Καργιωτάκης, Κανδυλάκης, Αννιτσάκης, Κατσαρός, Τσακάνι, Κασαπάκης, Κουσίδης Γαρεφαλάκης, Αμαραντίδης, Βακράκος.

Στο β’ ημίχρονο έπαιξαν οι: Παναγιώτου, Παπουτσιδάκης, Μπαλάφας, Ανιτσάκης, Ντελία, Κασαπάκης, Κίσσας, Κουτσογιαννάκης, Κουσίδης, Γκίνη, Γαρεφαλάκης.

ΠΟΡΟΣ : Ζαφείρης, Μαυροειδής, Σηφάκης, Λουμπάκης, Καρβελάς, Μαγάκης, Τορομανίδης, Φράγκος, Μεταξάκης, Μαραθιανός, Πήλιος.

Στο β’ ημίχρονο χρησιμοποιήθηκαν οι: Σπηλιώτης, Σκουλάς, Δαμιανάκης, Χατζεσεβαστός, Μεμοτσέλα, Χρηστάκης.