ΦΩΤΙΑΔΗΣ  Θέρμανση - Κλιματισμός - Φυσικό Αέριο - Υγραέριο - Αντλίες Θερμότητας - Ανακαινίσεις

ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ Γραφείο Τελετών

access ban20

Διέλυσε την Γέφυρα στο τρίτο ματς και προκρίθηκε στον τελικό ο Φίλιππος

Στον τελικό της κατηγορίας προκρίθηκε την Τετάρτη ο Φίλιππος. Στο τρίτο και καθοριστικό παιχνίδι με την Γέφυρα, η Βεροιώτικη ομάδα επικράτησε με 74-55, έκανε το 2-1 στις νίκες στην σειρά και προκρίθηκε.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο. Ο Φίλιππος είχε το πάνω χέρι στο σκορ αλλά η Γέφυρα έμεινε πολύ κοντά στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος όμως η Βεροιώτικη ομάδα ξέσπασε. Με πολύ αποτελεσματική άμυνα (κράτησε την αντίπαλο στους πέντε πόντους σε όλο το δεκάλεπτο), ξέφυγε στο σκορ, δημιούργησε διαφορά ασφαλείας και εξασφάλισε αρκετά νωρίς τη νίκη.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Κατωτικίδης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 19-17, 38-33, 57-39, 74-55

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ελευθεριάδης 20(1), Αποστολίδης Α. 3, Ξενιτίδης 10(2), Κάτζος 6(2), Φλιάτης 10(2), Καραγεωργίου 9(1), Μπένας 2, Μελαδιανός 11(1), Αμανατίδης, Αποστολίδης Ε., Λάζαρης 3(1).

ΜΓΣ Γέφυρας (Δαδάλας): Χρυσόπουλος 10, Καλαϊτζίδης 3(1), Φόρογλου 6, Σιώπης 3(1), Βακουφτσής 8(1), Μαλανδρής 6, Κελεσίδης 15(2), Παππάς 4, Τσιροπούλης, Στράτος, Λαμπρόπουλος.