• 19 Απριλίου 2024,

Αγρίνιο – ΓΣΕ 74-72 : Ήττα στις λεπτομέρειες σε ένα πραγματικό ντέρμπι

Πάλεψε άλλα δεν τα κατάφερε ο ΓΣΕ απέναντι στον ΑΟΑ σε μια σπουδαία αναμέτρηση που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό του 4ου δεκαλέπτου, γνωρίζοντας την ήττα με 74 – 72.

Οι δυο ομάδες έδωσαν μεγάλη μάχη στο παρκέ του Αγρινίου και ήταν κοντά στο σκορ σχεδόν και στα 40 λεπτά. Το συγκρότημα του Κυριάκου Παπαδόπουλου έδειξε μέταλλο και δεν παράτησε σε κανένα σημείο του αγώνα το παιχνίδι. Το Αγρίνιο ξέφυγε μονάχα στο 2ο δεκάλεπτο προηγούμενο στην ανάπαυλα με 7 πόντους (47-40). Για ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα της Ελευθερούπολης χάνει έναν αγώνα με πολλή μικρή διαφορά γεγονός που μαρτυράει την μαχητικότητα που δείχνει σε όλες τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις.

Ουσιαστική και η επιστροφή του Μανοΐλοβιτς (απουσίαζε με πρόβλημα τραυματισμού την προηγούμενη αγωνιστική) ο οποίος σημείωσε 13 πόντους. Πρώτος σκόρερ του ΓΣΕ ο Μπένας με 24.