ΕΠΣ Έβρου Κύπελλο : Αποτελέσματα Β΄Φάσης (Βόρειος Όμιλος)

Συντάκτης Δημήτρης Μηλίκας 23 Οκτωβρίου, 2019 18:59

Δείτε τα σημερινά αποτελέσματα της Β’ φάσης του Κυπέλλου “Σιγρέκης” της ΕΠΣ Έβρου

Έξι παιχνίδια περιελάμβανε το σημερινό πρόγραμμα της Β’ φάσης του Κυπέλλου “Σιγρέκης” της ΕΠΣ Έβρου πέντε για τον Βόρειο όμιλο και ένα για τον Νότιο. Στο Σοφικό οι δύο πρωτοπόροι του πρωταθλήματος της Α’ Κατηγορίας έφτασαν μέχρι τα πέναλτι με τον γηπεδούχο Ορφέα να ανοίγει το σκορ με τον Τζουμακίδη (6′) την Α.Ε.Διδυμοτείχου να ισοφαρίζει με τον Τοροσιάν (24΄) και να παίρνει κεφάλι στο σκορ με τον Γιαννόπουλο (41′) και τον Ορφέα να στέλνει το ματς στην παράταση με τον Δράκο (87′) παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Τζανετάκου (79′) , ούτε εκεί αναδείχθηκε νικητής και το παιχνίδι πήγε στα πέναλτι με την Α.Ε.Διδυμοτείχου με 3-4. να παίρνει την νίκη-πρόκριση! Στην έκπληξη της αγωνιστικής ο πρωτοπόρος του Βόρειου ομίλου της Β΄κατηγορίας Ατρόμητος Ασπρονερίου απέκλεισε τον Άρδα στις Καστανιές με τον Τσακλιώτη να σκοράρει τα δύο  από τα τρία τέρματα της ομάδας του (δείτε το πρώτο στο παρακάτω βίντεο) το άλλο ήταν αυτογκόλ. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ιπποκράτης 1-2
Ορφέας Σοφικού – Α.Ε.Διδυμοτείχου 2-2 (κανονική διάρκεια και παράταση) πέναλτι 3-4
Ορέστης Ορεστιάδας – Ηρακλής Σαγήνης 3-1
Άρδας Καστανεών – Ατρόμητος Ασπρονερίου 2-3
Δόξα Ελληνοχωρίου – Ένωση Οινόης 1-1 (κανονική διάρκεια και παράταση) πέναλτι 3-4
Δόξα Στέρνας – ΠΑΕ Ριζίων  κανονική διάρκεια 2-2 παράταση 3-3 πέναλτι 4-1

Με bold οι ομάδες που προκρίνονται στην επόμενη φάση.

Δείτε στο βίντεο το πολύ όμορφο γκολ του Α. Τσακλιώτη που έκανε το 1-1 στo Άρδας Καστανεών – Ατρόμητος Ασπρονερίου…