Η ομάδα της Δάφνης «καθάρθσε» χωρίς δυσκολίες τον Οίακα (78-65) και ισοβαθμεί στην πρώτη θέση μαζί με τον Τρίτωνα που πήρε δύσκολη εντός έδρας νίκη με τον Παπάγο (87-79).
Στον βόρειο όμιλο Ανατόλια και Αγρίνιο συνέχισαν με νίκες κόντρα σε Μαχητές (76-71) και ΧΑΝΘ (68-80) αντίστοιχα και συνεχίζουν να προπορεύονται στην κατάταξη.
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Παγκράτι 60-67
Πεντέλη-Γλαύκος 72-63
Δάφνη Δαφνίου-Οιάκας Ναυπλίου 78-65
Πανερυθραϊκός-Ένωση Ιλίου 70-68
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πανελευσινιακός 61-70
Έσπερος Καλλιθέας-Δούκας 68-70
Τρίτωνας-Παπάγου 87-79
Μανδραϊκός-ΚΑΟ Κορίνθου 77-62
Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 60-67
Δεκάλεπτα : 13-20, 35-31, 48-49, 60-67
Διαιτητές : Τσολάκος-Αργυρούδης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυρίλης 7 (1), Ματσάγγος, Παπαδάκης, Αυγενικός 1, Παπαρέγκας 5 (1), Φιλίππου, Γάργαλης, Καματερός 6, Μόρφης 7 (1), Ματαλιωτάκης 22, Γεωργιάδης.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 8, Κούτρας 5 (1), Λυτόπουλος 11 (1), Φωτίου 12 (2), Δερμιτζάκης 9, Ροδόστογλου 6 (1), Μπένος 12, Αρμάος 4.
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 70-68
Δεκάλεπτα: 8-15, 35-32, 52-45, 70-68
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Ορφανός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 12 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 3, Καλλιανιώτης 15 (3/4 τρίπ.), Ντουζίδης 7 (1 τρίπ., 8 ριμπ.), Κουντούρης, Σκάνδαλος 17 (1), Γιαουρτόγλου 10, Γεωργιάδης, Στάθης, Αντωνίου, Καστανιώτης, Ματζιώρης 6.
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 4, Μπέλλας Γ. 21 (5), Τσακίρης 8, Φουντάς 10 (2), Πανουσόπουλος, Μπολάτογλου 8, Μπέλλας Οδ. 8 (1), Τσιουμπρής 6, Γεροκώστας 3
ΠΕΝΤΕΛΗ – ΓΛΑΥΚΟΣ 72-63
Δεκάλεπτα : 24-13, 45-34. 57-46, 72-63
Διαιτητές : Χαλαμπαλάκης-Τσιμπούρης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης 3 (1), Λίτσος 6 (8 ριμπ.), Αποστολόπουλος 6 (2), Κούσουλας 4 (1), Καρούζος 13 (2), Μπέλης 20 (1 τριπ., 17 ριμπ.), Κουκάκης,Μπίγγος 10, Σαλτουρίδης 7, Τάγαρης 3,
Γλαύκος (Μυριούνης) : Μοσχοβάκης 14 (1), Σερέτης 9, Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος, Καρακωνσταντάκης 10 (3), Κούτρας 7 (1), Δάβανης 14, Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 2, Σακελλαρόπουλος.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 77-62
Δεκάλεπτα: 13-20, 33-30, 53-48, 77-62
Διαιτητές: Καρπάνος-Μαραγκάκης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Σιμιτζής 9 (1), Παπανικολάου 2, Χάλαρης 20, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14, Φωτόπουλος 4 (1), Ρεκουνιώτης 11, Δέδες 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Σεργιένκο 3, Γκαϊτάφοφ 2, Κοπακάκης,
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 7 (1), Γεωργίου 2, Μακρής 8 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 17 (1), Περρωτής 15, Πράττης 3 (1), Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος, Μπαλής 4, Δανίκας 4.
ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 87-79
Δεκάλεπτα: 23-23, 39-43, 57-63, 87-79
Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ.-Νερομυλιώτης
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Αθανασόπουλος, Φρέσκος, Ψαρόπουλος 15, Καλατζής 18 (3), Σπυριδάκης 1, Ντιμπ 24 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Δαμιανάκος 6 (2), Μαλτέσιος 11, Ύμερι, Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3,
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης 8 (2), Πρισκομάτης 2, Λεκάκης 2, Χρυσός 5 (1), Ζώρζος 12 (1), Παπαπέτρου 14 (4), Κουτρούλιας 22 (2), Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 10, Μάνδαλος.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 63-70
Δεκάλεπτα: 13-14, 31-31, 46-53, 63-70
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Τηγάνης
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κεφαλάς 5, Ξιούρας 5 (1), Ζαραϊδώνης 11 (2), Βούζας 2, Κόης 22 (4), Μπακλαβάς 3 (1), Σολωμός 4, Ανδρεάτος 1, Στέφος 8,
Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 15 (3), Ηλιάδης 6 (1), Καράμπελας 2, Μουρατίδης 5 (1), Βούλγαρης, Σταθόπουλος 2, Ιωάννου, Δούκας 7, Αναγνωστάκης 11, Ψαρόπουλος 22 (3).
ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 78-65
Δεκάλεπτα: 21-16, 37-34, 55-50, 78-65
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Κωνσταντινίδου
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 6(2), Γκατζο 3(1), Κουφόπουλος 5, Γοργ’ονης 10, Καραμπάτσος 2, Ψημίτης 3(1), Σάλεχ 14(1), Δομπρογιάννης 8(1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 11(1), Τάταρης 14
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζης 5(1), Κουμπούρας 18, Πελεκάνος 5, Παπαντωνίου 2, Γεωργιάδης 13(1), Μανάκας, Μπουρτσουκλής 6, Σκορδάς 5, Αναγνωστόπουλος 11(1).
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 13 αγώνες)
1. Τρίτωνας 10-3 23
2. Δάφνη Δαφ. 10-3 23
3. Παγκράτι 9-4 22
4. Οίακας Ναυπ. 9-4 22
5. Δούκας 9-4 22
6. Πρωτέας Β. 7-6 20
7. Πανελευσινιακός 7-6 20
8. Κόρινθος\13\6-7\19
9. Εσπερος 6-7 19
10. Πεντέλη 6-7 19
11. Γλαύκος 5-8 18
12. Παπάγου 5-8 18
13. Πανερυθραϊκός 5-8 18
14. Μανδραϊκός 5-8 18
15. Εν. Ιλίου 3-10 16
16. Κρόνος Αγ. Δημ. 2-11 15
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ - 14η (20/1)
Γλαύκος - Πρωτέας Β.
Πεντέλη - Δάφνη Δαφ.
Παγκράτι - Πανερυθραϊκός
Εν. Ιλίου - Κρόνος Αγ. Δημ.
Πανελευσινιακός - Επσερος
Δούκας - Τρίτωνας
Παπάγου - Μανδραϊκός
Κόρινθος - Οίακας Ναυπ.
Βόρειος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Έσπερος Λαμίας – Φαίακας Κέρκυρας 69-63
ΧΑΝΘ – Αγρίνιο 68-80
Γέφυρα – Φίλιππος Βέροιας 68-71
Ίκαροι Σερρών – Στρατώνι 67-77
Ελευθερούπολη – Φάρσαλα 83-69
Ανατόλια – Μαχητές-Πειραματικού 76-71
Ερμής Λαγκαδά – Νίκη Βόλου 79-73
Χαλκηδόνα - Μακεδονικός 68-48
Οι αγώνες αναλυτικά:
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ 76-71
Δεκάλεπτα: 10-13, 34-33, 49-50, 76-71
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Γαζέτας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 8(2), Στεφανίδης , Αμπατζάς 6,Αράπης, Γαλανίδης 8(1),Κάτανος , Κωνσταντινίδης , Ξενιτίδης 13(3), Ζώτος 7, Μπρόζος 24(1),Καραποστόλου 10(2)
Μαχητές-Πειραματικού (Γεροφώτης): Βογιατζής 6(2), Δήμας 15(1), Μαυρίδης 17(3), Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωνάρας 7(1), Τσιμίδης 2, Μητσάκης 14(2), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 2
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΦΑΡΣΑΛΑ 83-69
Δεκάλεπτα: 29-13, 49-41, 63-57, 83-69
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 7, Γκέλιος 8 (1), Στυλίδης 24 (2), Μπουτσακτσί, Ιωάννου 10 (3), Απαζίδης 8 (2), Σταμπουλής 14 (2), Χαρισμίδης 2, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 2,
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 16 (1), Χαιρετίδης, Φιλιππόπουλος 6, Αναγνωστόπουλος 14 (3), Τσιώγκας, Συνετός 1, Τοπουζίδης 4 (1), Γκιουλέκας 17 (1), Δέσπος 11
ΓΕΦΥΡΑ-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 68-71
Διαιτητές : Παπαγεωργίου και Εκίζογλου
Δεκάλεπτα : 13-16, 32-36, 47-60, 68-71
ΚΣ Γέφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης, Καραγιαννάκης, Ψευτόγκας, Καταβαίνης, Αποστολίδης, Ζιάκας, Κουτουξίδης, Σιώμος, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος, Παπαδόπουλος
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος, Κοθράς, Σισμάνης, Βάλλιος, Τσιακλαγκάνος, Παραπουρας, Σουτζόπουλος, Καντάρκος, Καβαργύρης
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 69-63
Eσπερος Λαμίας (Γ.Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 5(1), Pούζιος 5(1), Πάππος 2, Kατσαρές 23(2), Φύκας 6, Aργύρης 7(1), Oλύμπιος 11(3), Παπαργυρόπουλος 6,Φούντας 4
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 4, Ματενίδης 8(2), Νεδέλκος 2, Σιώπης 15(2), Πεταλωτής 23 (1), Περούλης 8, Γερασιμόπουλος 2, Ταουσάνης 1
ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 68-48
Δεκάλεπτα: 13-15, 33-20, 57-34, 68-48
Διαιτητές: Φούτζηλας-Σεϊταρίδης
Χαλκηδόνα (Τέντσος): Σπύρας, Μαρκίδης 7, Δανάκης 8 (2), Τσκαλέρης 11, Παπαδόπουλος 2, Λαΐδης, Μυλωνίδης 9 (1), Κούτε 2, Γιαννόπουλος 2, Δελίδης 16 (2), Σικαλίδης 11, Φυλακτός
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 18 (3), Κοντσές, Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 7 (1), Τσινόπουλος 5, Τασούδης 3 (1), Καραθανάσης, Ουλουσίδης 10 (1), Καλογεράτος, Ιωαννίδης 2, Χαντζίδης
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 79-73
Δεκάλεπτα: 27-21, 41-43, 56-57, 79-73
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπαγερίδης
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης): Μήλου Αλτίνης, Μάρουσιτς 26(1), Τσιρογιάννης 13(1), Παπαπασχάλης, Νώτης 5(1), Παρίτσης 5, Κωνσταντινίδης, Πλιούκας 3(1), Γκαμούρας 22, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 5.
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Τύμπας): Καραγεώργος 6(2) , Αναγνωστόπουλος, Γιωτόπουλος 8(2), Τασιούδης 10, Κουτίνας 5(1), Τσαβές, Τσώλης 6(2), Τάσσος 9, Φρουσκλιάς 29(4), Διγενής, Βερτζάγιας
Η Βαθμολογία (Σε 13 αγώνες):
1. Ανατόλια* (12-1) 25
2. Αγρίνιο* (11-2) 24
3. Ελευθερούπολη (7-5) 20
4. Ερμής Λαγκαδά* (6-7) 20
5. Μαχητές Δόξας Πευκών (7-5) 19
6. ΧΑΝΘ (7-5) 19
7. Νίκη Βόλου* (6-7) 19
8. Φίλιππος Βέροιας (7-5) 19
9. Έσπερος Λαμίας* (6-7) 19
10. Χαλκηδόνα / Προποντίς * (5-8) 18
11. Γέφυρα* (5-8) 18
12. Φαίακας Κέρκυρας* (5-8) 18
13. Φάρσαλα (5-7) 17
14. Στρατώνι* (4-9) 17
15. Ίκαροι Σερρών (4-8) 16
16. Μακεδονίκος* (2-11) 15
* Έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο
Η επόμενη αγωνιστική (14η, 20/1)
Φίλιππος Βέροιας – ΧΑΝΘ
Γέφυρα – Ίκαροι Σερρών
Αγρίνιο – Ελευθερούπολη
Φάρσαλα – Ανατόλια
Μαχητές-Πειραματικού – Ερμής Λαγκαδά
Νίκη Βόλου – Χαλκηδόνα
Μακεδονικός – Έσπερος Λαμίας
Φαίακας Κέρκυρας - Στρατώνι