Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό by www.sport-fm.gr
Άρης (Μίχαελ Ένινγκ): Κουέστα - Ροζ, Δεληζήσης, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης - Σάσα, Ματίγια - Φετφατζίδης, Μαντσίνι, Μαρτίνες - Γκάμα. by www.sport-fm.gr
18:54
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν - Τοροσίδης, Σεμέδο, Σισέ, Γκασπάρ - Καφού, Μπουχαλάκης, Καμαρά - Μασούρας, Χασάν, Λοβέρα. by www.sport-fm.gr
18:55
18:59
Διαιτητές: Αριστομένης Κουτσιαύτης, Κωνσταντίνος Ψάρρης, Αντώνιος Σινιοράκης, 4ος Διαιτητής: Αριστείδης Βάτσιος by www.sport-fm.gr
19:13
19:14
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Φορτούνης, Ελαμπντελαουί, Μπρούνο, Βαλμπουενά, Αβραάμ, Ξενιτίδης, Μαρτίνης, Ραντζέλοβιτς by www.sport-fm.gr
19:17
19:18
19:21
5' Συνεχόμενα κόρνερ από τον Άρη, τη στιγμή που ο Ολυμπιακός δεν βγάζει την μπάλα από την περιοχή του by www.sport-fm.gr
19:23
7' Σουτ του Λοβέρα, έπειτα από εξαιρετική ατομική ενέργεια, ο Κουέστα απέκρουσε σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
19:28
12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μαντσίνι κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού από εξαιρετική πάσα του Φετφατζίδη, αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα και μπλόκαρε ο Αλέν. by www.sport-fm.gr
19:29
19:31
19:35
18' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Εξαιρετική προσπάθεια του Τοροσίδη από τα αριστερά, φέρνοντας την μπάλα στο δεξί του πόδι από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Άρη, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι by www.sport-fm.gr
19:36
20' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη! Σουτ του Φετφατζίδη από το ύψος της μεγάλης περιοχής του Ολυμπιακού, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Αλέν. by www.sport-fm.gr
19:37
21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Χασάν! Ωραία εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, έκανε την προβολή ο Αιγύπτιος, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
19:40
19:47
31' Μετά τη μικρή διακοπή για τις απαραίτητες ανάσες των παικτών, έχει πέσει ο ρυθμός του ματς by www.sport-fm.gr
19:50
34' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 1-0 ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Τέλεια κάθετη πάσα του Καμαρά για τον Μασούρα που είχε κάνει κίνηση στην καρδιά της άμυνας των γηπεδούχων και με δυνατό σουτ ανοίγει το σκορ by www.sport-fm.gr
19:54
38' Ευκαιρία για τον Άρη! Ο Μπρούνο Γκάμα από τα δεξιά συνέκλινε προς τον άξονα, έφτασε μέχρι τα όρια της περιοχής και έκανε το σουτ, με τον Αλέν να είναι και πάλι σταθερός by www.sport-fm.gr
19:55
39' Προωθήθηκε από τα δεξιά ο Γκασπάρ και σούταρε με δύναμη, αλλά ο Κουέστα με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε by www.sport-fm.gr
19:58
42' Δοκάρι για τον Άρη από τον Φετφατζίδη! Παράλληλη σέντρα του Μαντσίνι από τα αριστέρά, στην πορεία της μπάλας ο Φετφατζίδης που με το δεξί έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αλέν. by www.sport-fm.gr
19:58
20:00
45' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά-ψαράκι του Μασούρα από τα αριστερά, αλλά Κουέστα και δοκάρι αρνήθηκαν το δεύτερο γκολ στον Έλληνα μεσοεπιθετικό. by www.sport-fm.gr
20:02
45'+1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 2-0 ΣΚΟΡΕΡ Ο ΧΑΣΑΝ! Λανθασμένο γύρισμα προς την άμυνα του Άρη, κινήθηκε ο Χασάν και με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Κουέστα. by www.sport-fm.gr
20:04
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Ολυμπιακό να προηγείται 2-0 του Άρη και να έχει καθαρίσει το ματς από το πρώτο ημίχρονο. by www.sport-fm.gr
20:04
20:19
20:21
47' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καμαρά με νέα κάθετη βρίσκει τον Λοβέρα, αλλά το πλασέ του Αργεντινού ήταν άστοχο. by www.sport-fm.gr
20:22
49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 3-0 ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟΝ ΜΑΣΟΥΡΑ! Σέντρα του Τοροσίδη από τα αριστερά και με πλασέ του Μασούρα από κοντά κάνει το 3-0. by www.sport-fm.gr
20:29
56' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ 3-1! Μακρινό σουτ με το αριστερό από τον Φετφατζίδη, η μπάλα κοντράρει και στον Σισέ, με τον Αλέν να μην μπορεί να αντιδράσει. by www.sport-fm.gr
20:30
58' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Μπρούνο, Ραντζέλοβιτς, εκτός οι Γκασπάρ και Καμαρά by www.sport-fm.gr
20:38
65' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Δεληζήσης "έφαγε" την ντρίπλα του Χασάν και στη συνέχεια τον κλώτσησε στο καλάμι. Σωστή υπόδειξη. by www.sport-fm.gr
20:40
66' 4-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΕ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΧΑΣΑΝ! Στη δεξιά γωνία η μπάλα, δεν μπορούσε να φτάσει την μπάλα ο Κουέστα που έπεσε σωστά. by www.sport-fm.gr
20:41
20:43
69' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Μέσα οι Βαλμπουενά και Ξενιτίδης, εκτός οι Λοβέρα και Μασούρας by www.sport-fm.gr
20:48
20:51
77' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Καφού απέναντι από τον Κουέστα έκανε το πλασέ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:52
20:54
20:55
21:01
87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΚΑΙ 4-2! Κεφαλιά του Μπαγκαλιάνη πάνω από τον Μπουχαλάκη που στάθηκε... άγαλμα στη φάση και οι κίτρινοι μειώνουν. by www.sport-fm.gr
21:04
21:05
21:07
21:08
21:09
Σε πολύ χαλαρούς ρυθμούς, ο Ολυμπιακός περνάει άνετα από τη Θεσσαλονίκη, επικρατώντας 4-2 του Άρη, με τα δύο γκολ των Χασάν και Μασούρα. Τα τέρματα των γηπεδούχων από τον Φετφατζίδη και τον Μπαγκαλιάνη. by www.sport-fm.gr