Γ' Εθνική: Δέκα ομάδες συνεχίζουν αήττητες
Οι ομάδες πήραν την 3η "στροφή" της Γ' Εθνικής της τρέχουσας σεζόν και δέκα αυτών παραμένουν αήττητες. Όλα τα αποτελέσματα...
Η 3η αγωνιστική της Γ' Εθνικής ολοκληρώθηκε και δέκα ομάδες παραμένουν αήττητες. Η Μεγαρίδα, το Αιγάλεω και ο Ιωνικός ΝΦ στον 1ο Όμιλο έκαναν το 3/3, ενώ το ίδιο έπραξαν στον 2ο Όμιλο ο ΟΦΗ, ο Αργανύτης και τα Μελίσσια. Στον 3ο Όμιλο ο ΠΑΣ Γιάννινα (3-0), ο Πρωτέας Γρεβενών (3-0) και η Δόξα Λευκάδας (2-0) μετρούν μόνο νίκες, ενώ αήττητη στον 4ο Όμιλο είναι μόνο η ΜΕΝΤ.
1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
Καλαμάτα-Ιωνικός ΝΦ 62-76
Αχαγιά-Λέοντας 107-72
Ηλυσιακός-Πέρα 72-71
Ληξούρι-Έσπερος Πατρών 73-59
Αιγάλεω-Κηφισιά 91-82
Ακράτα-Άρης Νικαίας 94-86
Μεγαρίδα-Κεραυνός Αιγίου 84-67
Βαθμολογία:
1) Μεγαρίδα 6 (3-0)
2) Αιγάλεω 6 (3-0)
3) Ιωνικός ΝΦ 6 (3-0)
4) Κηφισιά 5 (2-1)
5) Αχαγιά 5 (2-1)
6) Ληξούρι 5 (2-1)
7) Ακράτα 5 (2-1)
8) Πέρα 4 (1-2)
9) Λέοντας 4 (1-2)
10) Κεραυνός Αιγίου 4 (1-2)
11) Ηλυσιακός 4 (1-2)
12) Καλαμάτα 3 (0-3)
13) Έσπερος Πατρών 3 (0-3)
14) Άρης Νικαίας 3 (0-3)
Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11):
Λέοντας-Καλαμάτα
Πέρα-Αχαγιά
Έσπερος Πάτρας-Ηλυσιακός
Κηφισιά-Ληξούρι
Άρης Νικαίας-Αιγάλεω
Ακράτα-Μεγαρίδα
Ιωνικός ΝΦ-Κεραυνός Αιγίου
2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
ΚΑΠ-Άρης Θήβας 76-70
ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 75-66 (3/11)
Ικαρος Νέας Σμύρνης-ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό 84-57
Μελίσσια-Ερμής Σχηματαρίου 87-79
ΕΦΑΟΖ-Κορωπί 72-62
ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα 75-67
Βαθμολογία:
1) ΟΦΗ 6 (3-0)
2) Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6 (3-0)
3) Μελίσσια 6 (3-0)
4) ΚΑΠ 5 (2-1)
5) ΕΦΑΟΖ 5 (2-1)
6) Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5 (2-1)
7) ΒΑΟΛ Χίου 5 (2-1)
8) Κορωπί 4 (1-2)
9) Λοκρός Αταλάντης 4 (1-2)
10) Καλλιθέα 4 (1-2)
11) Ερμής Σχηματαρίου 4 (1-2)
12) Άρης Θήβας 3 (0-3)
13) ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3 (0-3)
14) Δειλινό 3 (0-3)
Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11)
Λοκρός Αταλάντης-ΚΑΠ
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΟΦΗ
Δειλινό-Ίκαρος Νέας Σμύρνης
Ερμής Σχηματαρίου-Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας
Κορωπί-Μελίσσια
ΕΦΑΟΖ-ΒΑΟΛ Χίου
Άρης Θήβας-Καλλιθέα
3ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας 80-53
Καλαμπάκα-ΠΑΣ Γιάννινα 56-67 (3/11)
Μελίκη-Εύαθλος 59-62
ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μαντουλίδης 88-68
Τιτάνες Παλαμά-Ολυμπιακός Βόλου 75-85
Πρωτέας Γρεβενών-Ίκαροι Τρικάλων 81-60
Ρεπό: Δόξα Λευκάδας
Βαθμολογία
1) ΠΑΣ Γιάννινα 6 (3-0)
2) Πρωτέας Γρεβενών 6 (3-0)
3) ΑΓΣΙ 5 (2-1)
4) Δόξα Λευκάδας 4 (2-0)*
5) Μελίκη 4 (1-2)
6) Μαντουλίδης 4 (1-2)
7) Εύαθλος 4 (1-2)
8) Ολυμπιακός Βόλου 4 (1-2)
9) Νικόπολη Πρέβεζας 4 (1-2)
10) Τιτάνες Παλαμά 4 (1-2)
11) ΑΟΚ Βέροιας 3 (1-1)*
12) Ίκαροι Τρικάλων 3 (1-1)*
13) Καλαμπάκα 3 (0-3)
*Έχουν κάνει το ρεπό τους.
Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11):
ΠΑΣ Γιάννινα-ΑΟΚ Βέροιας
Εύαθλος-Καλαμπάκα
Μαντουλίδης-Μελίκη
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων
Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά
Νικόπολη Πρέβεζας-Δόξα Λευκάδας
Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών
4ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:
ΜΕΝΤ-Λεύκιππος Ξάνθης 90-60
Αστέρας Σίνδου-Απόλλωνας Καλαμαριάς 57-65
Πολύγυρος-Μακαμπή 70-54
ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 79-57
ΓΑΣ Κομοτηνή-ΔΕΚΑ 61-68
Αίας Ευόσμου-Ν. Μουδανιά 91-41
Ζέφυρος-Ευκαρπία 64-68
Βαθμολογία:
1) ΜΕΝΤ 6 (3-0)
2) Αίας Ευόσμου 5 (2-1)
3) ΒΑΟ 5 (2-1)
4) Πολύγυρος 5 (2-1)
5) Ευκαρπία 5 (2-1)
6) ΔΕΚΑ 5 (2-1)
7) Απόλλωνας Καλαμαριάς 5 (2-1)
8) Ασπίδα Ξάνθης 5 (2-1)
9) Ζέφυρος 4 (1-2)
10) ΓΑΣ Κομοτηνή 4 (1-2)
11) Λεύκιππος Ξάνθης 4 (1-2)
12) Μακαμπή 4 (1-2)
13) Αστέρας Σίνδου 3 (0-3)
14) Νέα Μουδανιά 3 (0-3)
Η επόμενη αγωνιστική (4η, 11/11):
Απόλλωνας Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ
Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου
ΔΕΚΑ-ΒΑΟ
ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή
Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος
Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας
Photo credits: Eurokinissi