Βόλος: Ξέσπασε ο Μπέος στο γκολ της ανατροπής (VIDEO)

FOOTBALL LEAGUE // ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ - ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ
(EUROKINISSI/ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ)
FOOTBALL LEAGUE // ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ - ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ (EUROKINISSI/ΘΑΝΑΣΗΣ ΚΑΛΛΙΑΡΑΣ) EUROKINISSI SPORTS

Ο Αχιλλέας Μπέος ξέσπασε, πανηγυρίζοντας έξαλλα με οπαδούς του Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο Νεάπολης το γκολ του Βασίλη Μάντζη που έδωσε τη νίκη (2-1) με ανατροπή στη θεσσαλική ομάδα επί της Κέρκυρας. (VIDEO)

Ο Βόλος βρέθηκε να χάνει 0-1 από την Κέρκυρα, αλλά με αντεπίθεση στα τελευταία δέκα λεπτά επικράτησε 2-1 της ομάδας από το νησί του Ιονίου και αύξησε τη διαφορά της από τη δεύτερη θέση της Football League στους οκτώ βαθμούς!

Ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας (με οκτώ γκολ), Βασίλης Μάντζης, νίκησε τον Κουτζαβασίλη στο 88ο λεπτό και οδήγησε την ομάδα της Μαγνησίας στην ανατροπή και την επικράτηση.

Μπορεί ο φορ του Βόλου να "έκλεψε" την παράσταση με τον α λα... Κριστιάνο Ρονάλντο πανηγυρισμό του, αλλά κι ο Αχιλλέας Μπέος πανηγύρισε έξαλλα. Ο δήμαρχος Βόλου - είχε παρακολουθήσει από κοντά και το ματς Κυπέλλου με την ΑΕΚ - ξέσπασε στην εξέδρα του Δημοτικού Σταδίου Νεάπολης με χαρακτηριστικές κινήσεις (κάτω δεξιά στο 0:39 του video):