fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

1-1 στο…91′ ο Παναρκαδικός την Ερμιονίδα στην παγωμένη Τρίπολη!

Ισόπαλος 1-1 αναδείχθηκε ο Παναρκαδικός με την Ερμιονίδα, μετά το γκολ που πέτυχε ο Βίνιεβιτς στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Ο αγωνιστικός χώρος δεν ήταν και στην καλύτερη κατάσταση, με αποτέλεσμα να δυσκολέψει το έργο των ποδοσφαιριστών. Η πρώτη καλή ευκαιρία στον αγώνα ήταν για τον Παναρκαδικό.

Στο 17’ Ο Στρέμπας βρήκε τον Μουλιάτο μέσα στην περιοχή και αυτός προσπάθησε να κρεμάσει τον πορτιέρε των φιλοξενούμενων. Ωστόσο, ο Αλευράς βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα.

Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν την εστία του Καλογερόπουλου για πρώτη φορά στο 30ο λεπτό του παιχνιδιού. Μετά από σέντρα ο Τριμπιόνιας κοντρόλαρε την μπάλα έκανε και το σουτ, με την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ του Παναρκαδικού.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε αρκετές φάσεις για καμία από τις δύο ομάδες, με αποτέλεσμα Παναρκαδικός και Ερμιονίδα να οδηγηθούν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στο δεύτερο μέρος η πρώτη μεγάλη ευκαιράι ήταν για την Ερμιονίδα. Ο Νικολόπουλος από ευνοϊκή θέση έπιασε με δύναμη το σουτ, όμως ο Καλογερόπουλος ενστικτωδώς αποσόβησε τον κίνδυνο, διατηρώντας το 0-0 στο 49’.

Τελικά το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι μπήκαν πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 72’ ο Τριμπόνιας βγήκε μόνος του απέναντι στον Καλογερόπουλο και με πλασέ πέτυχε το 1-0.

Στο 87′ μετά από κόρνερ η μπάλα κατέληξε σε χέρι αμυντικού της Ερμιονίδας, όμως ο ρέφερι του αγώνα είχε αντίθετη άποψη και συνέχισε την αναμέτρηση.

Τελικά στις καθυστερήσεις ο Παναρκαδικός βρήκε τον δρόμο για την ισοφάριση. Ο Στρέμπας έκανε το γέμισμα, η μπάλα στρώθηκε στον Βίνιεβιτς ο οποίος είχε περάσει νωρίτερα στο ματς και με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην δεξιά γωνία του Αλευρά για το 1-1.

Το τελευταίο σφύριγμα βρήκε ισόπαλες τις δύο ομάδες, χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Βίνιεβιτς στο 92ο λεπτό της αναμέτρησης.

Παναρκαδικός: Καλογερόπουλος, Καναβέτας (85΄Σπίτνζος), Μπινιώρης, Στρέμπας, Gadiaga (77’ Vignjevic), Κασάπης, Μουλιάτος, Σβίγγος, Τσιώλης, Λυμπερόπουλος Ν., Γεωργόπουλος (56’ Carvalho)

Ερμιονίδα: Αλευράς, Τζιέρης, Βασιλέρης, Βιρβιλής, Μπιμπισίδης, Γεωργακόπουλος, Τριμπόνιας, Κορνελάτος, Μακρίδης (77’ Cotov), Πούτσης (83’ Σαλταπίδας), Νικολόπουλος (87’ Kala).