fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Αδικεί το 1-2 την Νέα Αρτάκη με τον Παλληνιακό…

Η Αρτάκη γνώρισε την ήττα από τον Παλληνιακό με 2-1, για την τέταρτη αγωνιστική του έκτου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με σουτ του Βεζιρτζόγλου μέσα από την περιοχή και ενώ τρία λεπτά πριν η ομάδα της Παλλήνης είχε δοκάρι με τον Μπαμίχα.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι στο 34′ το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Κολοτούρος κάνοντας το 1-1. Ένα πεντάλεπτο αργότερα ο Τριφιάτης ως τελικός αποδέκτης αντεπίθεσης του Παλληνιακού, με πλασέ ολοκλήρωσε την ανατροπή για την ομάδα του. Στην επανάληψη ο ΑΟΝΑ είχε την υπεροχή, προσπάθησε να πιέσει (ειδικά μετά το 62′ οπότε και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Μπαμίχας), έχοντας δύο ευκαιρίες με τον Βεζιρτζόγλου στο 72′ και στο 88′, χωρίς όμως να καταφέρει να φτάσει στην ισοφάριση.

ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Μπακογιάννης (Αθηνών)/Κουρέντας (Τρικάλων), Μανούρας (Τρικάκων).

ΓΚΟΛ: 4′ Βεζιρτζόγλου, 35′ Κολοτούρος, 40′ Τριφιάτης.

Αρτάκη (Κλάδης): Ράντζα, Τσίγκας, Κάραλης, Μπελίτσος, Καραμπάς, Μαυρόπουλος, Χατζηστάμου, Ντελέκος, Σπανός (70′ Μπαλαμπάνης), Βεζιρτζόγλου, Χαραλαμπίδης (46′ Καραντάκης).

Παλληνιακός: Τσάκαλος, Λάζαρης, Ντόλος, Γκαμάλ, Κολοτούρος, Δημογιάννης, Βλάχος (74′ Μητσόπουλος), Δημητρακόπουλος, Κυριόπουλος (74′ Κότσι, 90’+3′ Σπίνος), Μπαμίχας, Τριφιάτης (68′ Πλατέλλας).