fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Δεν μπορεί (και) ο Ασπρόπυργος, 0-0 στην έδρα του με Ερμιονίδα – Φωνές πάλι για την διαιτησία…

Ο Ασπρόπυργος υποδέχθηκε την ΑΕ Ερμιονίδας για την 10η αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής και γνώρισε την πρώτη απώλεια βαθμών στην έδρα του μένοντας στο 0-0. Φωνές πάλι οι γηπεδούχοι για την εις βάρος τους διαιτησία…!!!

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες, χωρίς όμως να καταφέρουν να μετουσιώσουν κάποια σε γκολ. Για ακόμα ένα παιχνίδι, η ομάδα του Γιώργου Βαζάκα, έχει σημαντικά παράπονα από τη διαιτησία με αποκορύφωμα την φάση στο 31′ όταν ο Μίλιτς έφυγε μόνος προς την αντίπαλη εστία και ανατράπηκε έξω από την περιοχή χωρίς να δοθεί κάποιο φάουλ.

Η ομάδα της Ερμιονίδας κατάφερε να πάρει ένα σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει για να διατηρηθεί στις πρώτες θέσεις, ενώ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες καθώς στο 93′ ο Πούτση αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Σημαντική ήταν για ακόμα μία φορά η παρουσία κόσμου καθώς στις κερκίδες βρέθηκαν 300 και πλέον φίλοι της γηπεδούχου ομάδας.

Το φίλμ του αγώνα

Ευκαιρίες για την Ένωση Ασπροπύργου:

2′ σουτ του Μπελη αουτ,
31′ έφυγε μόνος του ο Μιλιτς και ανατράπηκε εξω απο την γραμμή της μεγάλης περιοχής χωρίς να δοθεί το φάουλ και η κόκκινη κάρτα σαν τελευταίος παίκτης και σε εμφανή θέση για γκολ.
36′ φάουλ του Μπελη στο κάθετο δοκάρι
38′ σουτ του Μιλιτς απέκρουσε ο Αλευράς,
53′ σουτ του Μπελη απέκρουσε ο Αλευράς,
68′ σεντρα του Δουκάκη πέρασε παράλληλα στη γραμμή του τέρματος και δεν μπόρεσε κάποιος να τη στείλει στα δίκτυα,
78′ τετραπλη ευκαιρία σε διαδοχικά σουτ και κεφαλιά των Χαϊκάλη, Μιλιτς,Χαϊκάλη και Σταύρου.
82′ γίνεται φάουλ αφήνει το πλεονέκτημα και ενώ η μπάλα είναι σε παίκτη του Ασπροπύργου δινει το φάουλ που είχε προηγηθεί χωρίς να αφήσει το πλεονέκτημα.

Ευκαιρίες για την ΑΕ Ερμιονίδας

18′ σουτ του Μακριδη απέκρουσε ο Κατσουλης
24′ σουτ του Κορνελατου πέρασε άουτ.
93′ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Πουτση.