Connect with us

Super league 2

Έπαιξε με την φωτιά και κάηκε ο Βεργέτης -Την έπεσαν στην Τρίγλια στον Βόλο…

Βαριά η καλογερικής της προπονητικής και για τον Στάικο Βεργέτη...

Έπαιξε με την φωτιά και κάηκε ο Βεργέτης και παρά τα παρακαλετά του (!) η Νίκη Βόλου, από 2-0, πήγε τελικά 2-2 (!) με την Τρίγλια και αποχαιρετά οριστικά πια τα όνειρα για την άνοδό της και φέτος…

Αν και προηγήθηκε με 2-0 της Τρίγλιας η ομάδα της Νίκης Βόλου – είχε κρατήσει παίκτες με κάρτες ο Βεργέτης- δέχθηκε δύο γκολ στις καθυστερήσεις και παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία στην ομάδα της Χαλκιδικής.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά, απείλησαν δύο φορές με τον Κρουθ και τελικά άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Τσιμπούκα. Οι «μπλε» έφτασαν στο 48′ κοντά και σε ένα δεύτερο γκολ, αλλά ο Τσιώλης σημάδεψε το δοκάρι του Παλαγαμβράκη. Τελικά αυτό ήρθε στο 55′ και πάλι με τον Τσιμπούκα. Στο 75′ ο Κρουθ έχασε νέα καλή ευκαιρία για να ανοίξει και άλλο το δείκτη του σκορ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ήρθαν τα πάνω-κάτω. Στο 90′ καταλογίστηκε σε ανατροπή του Σγουρή από τον Αποστολίδη και ο Μπρίτο μείωσε για τους φιλοξενούμενους από την άσπρη βούλα. Και στο 90’+4΄ο Παπαστεριανός σόκαρε τους Βολιώτες με προβολή για το τελικό 2-2.

Νίκη Βόλου (Βεργέτης): Αποστολίδης, Βοσνιάδης, Κάρδαρης, Τσιμπούκας, Μπιτσάκος, Ντομίνγκεθ, Ιορδανίδης (68′ Κ. Κυριακίδης), Γκαρσία (89′ Λίτσιος), Κρουθ, Τσιώλης (57′ Οικονομικός), Μπαταγίνι.

Τρίγλια (Πολαετίδης): Παλαβράκης, Κουρέλλας, Σγουρής, Λεμονής, Ζώτος, Παπαστεριανός, Σαρβανίδης, Ευθυμιάδης, Μπρίτο, Καλαϊτζίδης (63′ Ζορμπάς), Ναζλίδης (46′ Παπαδημητρίου).

• Στο τέλος είχαμε και πεσίματα (!) στην αποστολή της Τρίγλιας στην Βόλο στα αποδυτήρια των φιλοξενουμένων… Δεν βάζουμε τελικά μυαλό με τίποτε, σε τούτη την χώρα…