fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Έπεσε και τυπικά στην σήμερα η Χαλκίδα…

Ηττήθηκε με 4-1 στην Ηλιούπολη και ο υποβιβασμός στο τοπικό επιβεβαιώθηκε και μαθηματικά της Χαλκίδας

Η Χαλκίδα ηττήθηκε με 4-1 από τον Χαραυγιακό και πλέον υποβιβάστηκε και μαθηματικά καθώς η διαφορά από Χαραυγιακό και Καλλιθέα αυξήθηκε στους 7 βαθμούς. Οι “νερατζούρι” την ερχόμενη Τετάρτη θα ταξιδέψουν (?) στην Σαντορίνη για την εξ αναβολής αναμέτρηση με τον Πανθηραϊκό και την Κυριακή 14 Απριλίου θα υποδεχτούν στην τελευταία αγωνιστική τον Αιολικό στο δημοτικό στάδιο.

Ακόμα και στο υποθετικό σενάριο των δυο νικών ο ΑΟΧ δεν μπορεί να καλύψει την υφιστάμενη διαφορά.  Στο σημερινό παιχνίδι στην Ηλιούπολη οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6΄με τον Βαρουξάκη. Η Χαλκίδα ισοφάρισε στο 23΄ με τον Βαγγέλη Παπαδάκη, αλλά 4 λεπτά αργότερα ο Παπαγγελής έδωσε ξανά το προβάδισμα στην ομάδα του, ενώ στο 35΄ ο Βιένα σημείωσε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Εννέα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Βαρουξάκης με το 2ο προσωπικό του τέρμα έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της ομάδας του.