fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Έπιασε κορυφή ο Ασπρόπυργος, 3-1 το Καταστάρι!

Στο Δημοτικό Στάδιο Ασπροπύργου παρουσία 150  (μόνο όμως)  φιλάθλων ο Ασπρόπυργος επικράτησε με 3-1 του ΑΟ Κατασταρίου και  αφού δεν  αφού την έπαιζε σήμερα η Μαύρη Θύελλα, την… έπιασε στην πρώτη θέση – προσωρινά, προφανώς – του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής κατηγορίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα καταφέρνοντας να πάρουν ακόμα ένα τρίποντο και να παραμείνουν στο κυνήγι της πρώτης θέσης.

Στο 23′ ο Βαζ Μέντες πήρε την πάσα από τον Μπέλη και με σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 32′ με τον Πέττα κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1. Ο Ασπρόπυργος πίεσε και λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Βαζ Μέντες με ωραία ατομική ενέργεια ξαναέδωσε το προβάδισμα στον Ασπρόπυργο.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ. Στο 48′ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπέλη, ο Σταύρου με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για μία φάση στο 55′ καθώς η μπάλα είχε περάσει την γραμμή τέρματος, ωστόσο ο βοηθός δεν το είδε.

Λεμπέσης, Πετρίδης, Παγουρτζής (Πειραιά), οι διαιτητές του αγώνα, άριστοι όλοι τους.

Ένωση Ασπροπύργου: Κατσούλης, Τσουκαλάς, Σταγάκης, Βασιλείου, Ζώνας, Νάκας (85′ Λογοθέτης Α.), Δουκάκης ( 85′ Ζωγράφος), Σταύρου, Μίλιτς, Μπέλης (89′ Κωστάρας), Vaz Mendes ( 75′ Χαϊκάλης).

Α.Ο. Κατασταριου: Δρακόπουλος, Τηλιόπουλος, Καρβούνης, Σωτηρόπουλος, Μιχαηλίδης( 84′ Μαρουδας), Πέττας, Μεζίνι, Καρδάρης, Παναγόπουλος, Vyent (90′ Μεταξάς).