fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Έξοχος ο Αχαρναϊκός του Κώστα Κλάδη, 2-0 τον Φοίβο Κρεμαστής και μένει στη Γ’ Εθνική!

Μεγάλη η δουλειά του Κώστα Κλάδη και σε σύντομο μάλιστα διάστημα στο Μενίδι...

Φοβερός και σήμερα Αχαρναϊκός νίκησε με σκορ 2-0 τον Φοίβο Κρεμαστής στο Μενίδι, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής για τον 6ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Οι γηπεδούχοι του εξαιρετικού προπονητή Κώστα Κλάδη «καίγονταν» για τη νίκη και «καθάρισαν» από νωρίς το παιχνίδι, παίρνοντας το πολύτιμο «τρίποντο» και σε συνδυασμό με την ισοπαλία της Νίκης Τραγανού στην έδρα της, μπορεί να μείνει  τώρα αυτός στην κατηγορία αν δεν χάσει στο φινάλε μέσα στην αδιάφορη Βάρδα!

Για τον Φοίβο αυτό ήταν το τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της χρονιάς, γνωρίζοντας μία ακόμη στο πρωτάθλημα. Ο Αχαρναϊκός μπήκε αποφασισμένος στο παιχνίδι και άνοιξε το σκορ μόλις στο 8ο λεπτό.

Ο Μανιδάκης γύρισε τη μπάλα και ο Μπουλγκουρίδης με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, που έλεγξαν το ρυθμό του αγώνα από το ξεκίνημα. Στο 28ο λεπτό ο Αχαρναϊκός πέτυχε και δεύτερο γκολ… Ο Αρβανιτάκης έδωσε τη μπάλα στον Μανιδάκη, ο οποίος με δυνατό σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ο Φοίβος Κρεμαστής ταξίδεψε στην Αθήνα με 15 παίκτες, εκ των οποίων ο ένας ήταν ο τερματοφύλακας Μιχαλάκης που αντικατέστησε τον Γιαννούλη.

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ: Μπέσσης, Χαραλαμπόπουλος, Δεγάιτας, Τασιούλης, Τζανέτος, Άντζελι, Μπουλγκουρίδης, Μανιδάκης (85’ Αντωνόπουλος), Αρβανιτάκης (76’ Παπαθανασίου), Τσιντώνης (55’ Κυριακίδης), Μπρέμπος (90’ Μπρέμπος).
ΦΟΙΒΟΣ ΚΡΕΜΑΣΤΗΣ (Σάββας Ορφανίδης): Γιαννούλης (66’ Μιχαλάκης), Μαργαρίτης, Κουδούνης, Παπασταμάτης, Νικήτας (72’ Ταφάνι), Λαός, Γαργάλης (63’ λ.τ. Αρέτογλου), Μαντικός, Γκινής, Λαμίν, Μπανουσάι.