fbpx
Connect with us

Πάμισος

Ηρωικός ξανά Πάμισος, άδικα 3-1 στην Σπάρτη από την Πελλάνα – Αποβολή χωρίς λόγο Φασουλή!(+videos)

Η Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου πέτυχε την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο 2019, επί του ηρωικού και μαχητικού ξανά Παμίσου του Μιχάλη Φασουλή!
Στα πλαίσια λοιπόν της 14ης αγωνιστικής η Ένωση επικράτησε 3-1 του Πάμισσου Μεσσήνης. Το αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι και αυτή η νίκη όπως και η προηγούμενη στη Μάνδρα ήρθε με το ίδιο σκορ 3-1 και την ίδια εξέλιξη.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τον Πάμισσο να προηγείται με σκορ 0-1 μετά από εύστοχη εκτέλεση του Αλεβίζου. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πέτυχαν 3 γκολ με τους Πετζαρομάν (63’), Κοτσοβό (80’) και Σικαλόπουλο (87’).
Αυτή ήταν η 5η νίκη της Ένωσης που βρίσκεται στην 5η θέση του 8ου ομίλου με 22 βαθμούς.
Την πρώτη του εμφάνιση έκανε με την φανέλα της Ένωσης ο νεαποκτηθείς Λάζαρος Κωνσταντινίδης ο οποίος ήταν ανάμεσα στους διακριθέντες.

Αν και στο 1ο ημίχρονο, κόντρα στη ροή του αγώνα, η Ένωση Πελλάνας Καστορείου βρέθηκε να χάνει 0-1 από τον Πάμισο, στο 2ο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Αλέκου Μαντζούνη μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να πετύχουν τελικά μία άνετη νίκη με σκορ 3-1.

Φάσεις χαμένων ευκαιριών από την Λακωνική ομάδα, ενώ δύο καλές στιγμές είχε και η αξιόμαχη Μεσσηνιακή ομάδα.

Διαιτησία: ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ ΛΥΚΟΜΗΤΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΓΚΟΥΡΙΩΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΧΑΪΑΣ. Παράπονα έχει ο Πάμισος και μάλιστα πάρα πολλά. Έβαλαν όλοι αυτοί το χεράκι τους για να χάσει σήμερα ο σύλλογος της Μεσσήνης. Άδικη 100% η αποβολή του φοβερού και τίμιου Μιχάλη Φασουλή!!!

Για την Ένωση ο Αλέξης Μαντζούνης χρησιμοποίησε τους:
Α.Ε Πελλάνας Καστορείου: Διασσινός, Γενιτσαρίδης (91′ Σιγαλός), Κοντογιάννης, Τζιόλας, Παναγιωτίδης, Αναστασάκος Γιώργος, Πετζαρομάν, Κοτσοβός, Κωνσταντινίδης (87′ Γεωργαντάς), Αναστασάκος Ηλίας (92′ Καρμοίρης), Ζαραφέτας (46′ Σικαλόπουλος).
Κραβαρίτης, Γεωργαντάς, Σικαλόπουλος, Εμέκα, Σιγαλός, Καρμοίρης, Μιράκας.
Και ο φοβερός Μιχάλης φασουλής κατέβασε την εξής ενδεκάδα …έκτακτης ξανά ανάγκης.

Πάμισσος (Φασουλής): Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Νινιός, Φιλόπουλος, Κοντομανωλόπουλος, Μωράκης, Βλάχος, Αλεβίζος, Μαραντος.