fbpx
Connect with us

Μεσσηνία

Κακή ξανά η Κ16 της Μεσσηνίας του… Ηλία Μαστορέα, ήττα με 2-1 στη Βούλα από την ΕΠΣ Χανίων!

Nέα μεγάλη επιτυχία πανηγύρισε την Τετάρτη το μεσημέρι η Μικτή Κ16 της ΕΠΣ Χανίων που νίκησε στον προημιτελικό του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων την Μεσσηνία με 2-1 στο γήπεδο της Βούλας.

Αυτή η πρόκριση φέρνει τα παιδιά του Γιώργου Ριτζάκη στο φάιναλ φορ που έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί από 1 έως 5 Μαΐου στο Βόλο.

Πρόκειται σαφέστατα για μία μεγάλη επιτυχία για τη χανιώτικη ομάδα της οποίας το ταλέντο ξεχωρίζει σε αυτή τη διοργάνωση και “πετάει” από πρόκριση σε πρόκριση αφήνονας “έξω” και την εκπρόσωπο της Πελλοπονήσου, μετά τις Κυκλάδες.

Μάλιστα πρωταγωνιστής ξανά για το συγκρότημα του Γιώργου Ριτζάκη ήταν ο Μιχάλης Μπερικάκης με ένα γκολ και μία ασίστ σε αυτό το ματς. Από δικό του κόρνερ στο 20′, ο Πατελάκης με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ από δημιουργός έγινε σκόρερ του 2-0 στο 42′ (40λεπτα τα ημίχρονα) ξανά με εκτέλεση φάουλ, όπως στο ματς με τις Κυκλάδες.

Η Μεσσηνία κατάφερε να μειώσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, με τον Κωστέα, χωρίς όμως αυτό να “κοστίσει” στην ΕΠΣΧ που πήρε μία μεγάλη πρόκριση για τους “4”.

Διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Βοηθοί: Καραθανάσης, Κάλλης (Αν. Αττικής)

EΠΣ Χανίων (Γιώργος Ριτζάκης): Ζαχαράκης, Αποστολάκης, Πατελάκης, Φανδριδάκης, Νικολιουδάκης, Γκολόση, Μυφτάρι, Σελάμης, Μπερικάκης (70′ Τριφύλλης), Αθανασάκης (77′ Πρωτοπααπδάκης), Κρεμασμενάκης (81′ Λεουνάκης)

Μεσσηνία (Ηλίας Μαστορέας): Λάππας, Σκοπέτος (61’ Δρούγας), Οικονομέας, Αρβανίτης (48’ Σκολέτος), Καλύβας, Ακρισινέι, Κομιτέα, Θεοδωράτος (61’ Σταματελόπουλος), Ρουμελιώτης, Κωστέας, Κοσμόπουλος