fbpx
Connect with us

Σπάρτη

Καλύτερη η Πελλάνα, δίκαια 1-0 το Ναύπλιο…

Φάση από τον αγώνα της Πελλάνας με το Ναύπλιο 2017 (τι...ψάχνει εδώ ο Αλέκος Μαντζούνης;)

H Ένωση Πελλάνας Καστορείου  επικράτησε με 1-0 στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης του Ναυπλίου 2017 μπροστά σε περισσότερους από 300 με 400 περίπου φιλάθλους, στη Σπάρτη.

Η ομάδα του φοβερού Μίκι Τσίρκοβιτς, σις πρώτες 5 αγωνιστικές είναι το μηδέν παθητικό στην άμυνα των Σπαρτιατών και οκτώ τέρματα στην επίθεση, παρακαλώ!

Το σκορ θα μπορούσε να ήταν μεγαλύτερο αφού οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες να διπλασιάσουν τα τέρματα τους και υπήρχε και μια φάση στο 75ο λεπτό όπου οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι αμυντικού του Ναυπλίου σε προσπάθεια από δεξιά του Σικαλόπουλου. Ακυρώθηκε ένα γκολ του Ναυπλίου ως οφσάιντ στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Σκόρερ της αναμέτρησης ο Μικελάτος στο 34ο λεπτό  με πλασέ μετά από πάσα του Κάρδαρη. Να σημειωθεί πως ο Μικελάτος έγινε αναγκαστική αλλαγή στο 72ο  λεπτό. Καλές στιγμές με τους Γεμιστό, Μικελάτου στο πρώτο ημίχρονο και δοκάρι του Σωτηρόπουλο στο 80ο λεπτό.

Πριν την έναρξη της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι βράβευσαν τον Αλέξη Μαντζούνη (έχει κάνει προπονητής της… Σπάρτης, προφανώς).

Διαιτητής: ΣΑΦΑΡΙΚΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ), Βοηθοί: ΚΑΚΑΦΩΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΧΑΪΑΣ), ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΠΗΛΙΟΣ (ΑΧΑΪΑΣ).  Άριστοι όλοι τους.

Παρατηρητής ήταν (θυμίζουμε) ο  Γιώργος Μπλάνας (ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ).

Πελλάνα: Τσιζνιέφσκι,  Κακάμης, Βασιλείου,  Παναγιωτίδης,  Σωτηρόπουλος, Κάρδαρης (86′ Ρασσιάς),  Μπανούσης,  Ζαραφέτας (23′ Καρβάλιο),  Γεμιστός,  Μικελάτος (72′ Αναστασάκος), Σαμπατάκος (45′ Σικαλόπουλος).

Ναύπλιο 2017:  Σκαφίδας,  Διαμαντής Αν., Καπλατζής Π,  Μπούκουρης,  Καπλατζής Χ.,  Κίτoς (78′ Μακαρατζής), Καλιμμάνης (90′ Διαμαντής), Μεγαρίτης, Σιαλμάς,  Μουσταφάϊ (46′ Τριανταφύλλου), Κοτσοβός (84′ Μπεντούλης).