fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Με το ζόρι ακόμη & την… Εικοσιμία (2-0), το Ύπατο στο Σχηματάρι – Η βαθμολογία του 8ου

Φάση από το σημερινό παιχνίδι στο Σχηματάρι...

Παρουσία περίπου 100 φίλων του ποδοσφαίρου στο Στάδιο του Σχηματαρίου (βροχερός ο καιρός, αλλά και η ώρα του ματς αποθάρρυνε τον κόσμο να τον παρακολουθήσει από κοντά), ο ΑΟ Υπάτου έκανε το καθήκον του και επιβλήθηκε με 2-0 του ουραγού της βαθμολογίας του 8ου ομίλου.

Ο σύλλογος της Κεφαλλονιάς ήρθε με μόλις έντεκα παίκτες στην αποστολή του και με αξιοπρεπέστατη αγωνιστική παρουσία ολοκλήρωσε την αναμέτρηση!

Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και απώλεσαν στο πρώτο μέρος πολλές σημαντικές ευκαιρίες, έχοντας και δύο δοκάρια! Η πολλή καλή εμφάνιση του πορτιέρο των φιλοξενούμενων σε συνδυασμό με την αστοχία του Υπάτου, είχαν ως αποτέλεσμα το πρώτο ημίχρονο να λήξει δίχως τέρματα…

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Στάθη Σταθόπουλου ξεκίνησαν και πάλι επιθετικά το παιχνίδι, κάτι το οποίο είχε ως αποτέλεσμα να κερδίσουν πέναλτι στο 47′ σε ανατροπή του Μπερνιδάκη. Την “εσχάτη των ποινών” ανέλαβε να εκτελέσει ο Σαραντόπουλος, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ!

Τελικά, ο Σπηλιώτης με ωραίο σουτ εντός περιοχής στο 61′ έλυσε τον “γόρδιο δεσμό” και έδωσε το προβάδισμα στον σύλλογο της Βοιωτίας! Στη συνέχεια, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες, ώσπου στο 77′ ο Καντού με σουτ μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Έτσι, ο ΑΟ Υπάτου με το “τρίποντο” που κατέκτησε κόντρα στον ΑΟ Εικοσιμίας, κατάφερε να διασκεδάσει τις εντυπώσεις μετά την ήττα στις καθυστερήσεις από τον Παναργειακό και πηγαίνει με καλή ψυχολογία την επόμενη Κυριακή στην Λακωνία για να αντιμετωπίσει την ΑΕ Πελλάνας.

ΑΟ Υπάτου: Σταυριανός, Αργυρίου (56′ Σπανός), Καράι (72′ Παπαχαραλάμπους), Οικονομόπουλος, Ευθυμίου, Γκούμας, Δέδες (84′ Μίχος), Ντελέκος, Μπερνιδάκης, Σπηλιώτης, Σαραντόπουλος (63′ Καντού).

ΑΟ Εικοσιμίας: Τσέλα, Κουμαριώτης, Μάστορας, Στεφανάτος, Πολλάτος, Λαμπρόπουλος, Αποστόλου, Κορσμούνοβ, Ντεντλάλα, Μπούσι, Μινέτος.

Κίτρινες κάρτες: Ντελέκος, Σαραντόπολος – Τσέλα