Connect with us

Μεσσηνία

Νέος Άρις, να… γουστάρεις! “Τεσσάρα” (4-1) στο Άρφαρά! (photos)

ο φοβερός και τρομερός σήμερα Νέος Άρις!

Ο Νέος Άρις νίκησε σήμερα στο γήπεδό του στον όμορφο Άρι της Μεσσηνίας, εύκολα και δίκαια και βέβαια πολύ εύκολα με 4-1 τον Αστέρα Αρφαρών και πέρασε στην προημιτελική φάση του ΚυπέλλουΕΠΣΜ.

Στο 21ο λεπτό ο Καραβατάς έκανε το 1-0 ενώ ο ίδιος παίκτης στο 28′ σημείωσε το 2-0. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τσιριγώτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 66′ ο Καραβατάς πέτυχε χατ τρικ για το 4-0 και στο 75′ ο Καπόγλης μείωσε για το τελικό 4-1.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Γκούμας, με βοηθούς τους Τσοπανακή και Γάκη. Άριστοι όλοι τους.

ΝΕΟΣ ΑΡΙΣ: Ταχταμπας, Τσιριγώτης, Κυριακούλης, Μανιάτης, Σαρρής, Αναστασόπουλος (60′ Κιοφίρι), Σκαλιώτης, Καρμπαλιώτης (80′ Θεοδωρόπουλος), Καραβατάς (68′ Σταυριανέας), Τσίκληρας (71′ Μπουζαλάς).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΡΦΑΡΩΝ: Σακκάς, Ματθαίος (56′ Καραγιάννης), Χριστόπουλος, Κ. Καπόγλης, Τσιλίκος, Μαρκόπουλος (46′ Σουλιμάς), Μπούρας, Φέστας, Κ. Σακκάς (74′ Βανικιώτης), Π. Καπόγλης, Μπαράϊ (70′ Λυμπερόπουλος).

Νέος Άρις, να… γουστάρεις! “Τεσσάρα” (4-1) στο Άρφαρά! (photos) Νέος Άρις, να… γουστάρεις! “Τεσσάρα” (4-1) στο Άρφαρά! (photos)