Connect with us

Γ΄ Εθνική

Ολοκλήρωσε το απόλυτο θαύμα ο Αχαρναϊκός του σπουδαίου Κώστα Κλάδη!

Ο σπουδαίος Κώστας Κλάδης σήμερα στην Βάρδα

Έκανε, ολοκλήρωσε τελικά το θαύμα ο Αχαρναϊκός του σπουδαίου Κώστα Κλάδη και κυριολεκτικά από το πουθενά έμεινε στην Γ’ Εθνική.

Μπήκε λοιπόν πιο δυνατά ο φιλοξενούμενος κι είχε τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δυο στο 10′, με προσπάθειες των Μπρέμπου, Μουλγκουρίδη, Τσιντώνη, που εξουδετερώθηκαν αντίστοιχα από τον Δημόπουλο – στο 22′ το 0-1 όταν μετά από λάθος του Δ. Νικολόπουλου έγινε κάτοχος της μπάλας ο Μπρέμπος και πλάσαρε εύστοχα – στο 24′ φάουλ του Ζέλιου πέρασε λίγο άουτ – στο 38′ ωραία ενέργεια του Μπούνα και σουτ που πέρασε λίγο άουτ – στο 39′ το 0-2 ο Μπρέμπος μετά από ενέργεια του κι εύστοχο σουτ – σκορ ημιχρόνου το 0-2σε μεγάλο προβάδισμα σωτηρίας για την ομάδα του Μενιδίου – με την έναρξη της επανάληψης συνεχής υπεροχή του ΠΑΟΒ και ευκαιρίες του – στο 46′ κεφαλιά Γούρμου από καλή θέση λίγο άουτ – στο 48′ ο Μπεσσής βγήκε να μαζέψει τη μπάλα στο ύψος της περιοχής αλλά αισθανόμενος ένα “τσίμπημα”-τράβηγμα στο πόδι αυτή του έφυγε κι ο Γούρμος πλάσαρε σε κενή εστία με τη μπάλα να περνάει άουτ – στο 50′ δυνατό σουτ του Γούρμου έδιωξε δύσκολα όσο και σωτήρια ο Μπεσσής – στο 54′ κεφαλιά του Μπούνα πέρασε άουτ – στο 58′ άλλη κεφαλιά του Μπούνα επίσης πέρασε άουτ – στο 60′ μετά από γύρισμα του Γούρμου ο Μικελάτος το 1-2 σε μείωση του σκορ – έπασε ο ρυθμός του αγώνα μετά το 65′ χωρίς άλλη ιδιαίτερη φάση έκτοτε – τελικό το σκορ 1-2 στη Βάρδα και παραμονή για τον Αχαρναικό – ο διαιτητής Αθανασίου- Άρτας σφύριξε τη λήξη στο 88′ του αγώνα κι είναι κάτι που αξίζει να σημειωθεί.

Άριστη η διαιτησία των Βασιλόπουλου από την Άρτα  όπως και των Καλογερόπουλου και Γεωργόπουλου από το Αγρίνιο.

ΠΑΟ Βάρδας: Δημόπουλος, Λιόσης, Ζέλιος, Δ. Νικολόπουλος, Αγουρίδης (85′ Ξύδης), Π. Πολίτης, Γ. Πολίτης, Ντόμας (83′ Βρεττάκης), Γούρμος, Μικελάτος (64′ λ.τρ. Πέκεζ), Μπούνας

Αχαρναϊκός: Μπεσσής (52′ λ.τρ. Αντωνόπουλος), Χαραλαμπόπουλος, Μανιδάκης, Τασούλης, Τζανέτος, Αντζέλι, Μπουλγκουρίδης, Καρβουνίδης (46′ λ.τρ. Καραγεώργος), Δήμος (83′ λ.τρ. Παπαθανασίου), Τσιντώνης (46′ Αρβανιτάκης), Μπρέμπος.