fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Πελλάνα – ΠΑΟ Βάρδας 3-0: Αφιερωμένη στον Μίκι! (photos)

Αφιέρωσαν στον προπονητή τους την νίκη και τα γκολ τους επί της Βάρδας οι παίκτες της Πελλάνας!

Σαφώς ανώτερη η Πελλάνα, επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟ Βάρδας στη Σπάρτη, για την 1η αγωνιστική του 7ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής. Μια νίκη αφιερωμένη στον τον προπονητή της Μίκι Τσίρκοβιτς! OΜίκι Τσίρκοβιτς έφτασε στο ημίχρονο, απευθείας από την Πάτρα όπου νοσηλευόταν, γνωρίζοντας εκείνη την ώρα την αποθέωση από το γήπεδο….

Τα γκολ σημείωσαν οι Σωτηρόπουλος στο 13′ (με πέναλτι), Γεμιστός (54΄, 56΄). Οι φιλοξενούμενοι στο β΄ ημίχρονο αγωνίστηκαν με 10 παίκτες λόγω αποβολής (2η κίτρινη) του Λιόση στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου.

Στο 30′ ακυρώθηκε γκολ του Ντόμα για τους φιλοξενούμενος (οφσάιντ). Καλύτεροι οι γηπεδούχοι, δεν ήταν σίγουρα και για 3 γκολ οι της Βάρδας, οι οποίοι τάχουν με την διαιτησία..

Στο 61′ ευκαιρία για την Σπάρτη, το σουτ του Κάρδαρη απόκρουσε ο Λαδάς. Στο 67′ δοκάρι για τον ΠΑΟΒ με τον Ντόμα που έπιασε κεφαλιά μετά από ωραία σέντρα του Αγουρίδη.

Στο 72′ σωτήρια επέμβαση του Λαδά που έπεσε στα πόδια του Σαμπατάκου και μπλόκαρε τη μπάλα Στο 90+3′ αποβολή με δεύτερη κίτρινη ο Ζαραφέτας της Σπάρτης. Ενώ στο 90+4′ πλασέ του Παναγάκη πάνω στον γκολκήπερ.

Σε ένα πολύ δυνατό ματς, που πέραν των τεσσάρων κιτρίνων καρτών που “δίπλωσαν” σε δυο κόκκινες αντίστοιχα, υπάρχουν καταγεγραμμένες άλλες δέκα κίτρινες κάρτες (!), οκτώ ακόμα για τη Σπάρτη και άλλες δυο για τον ΠΑΟΒ.

Διαιτητής: Αυγερινός, Βοηθοί: Βεργέτης – Σταματόπουλος (Αρκαδίας), Παρ. Χρονόπουλος (Μεσσηνίας). Πολλά παράπονα έχουν οι φιλοξενούμενοι, όπως και προαναφέραμε… Θυμίζουμε πως στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, όταν ο Λιόσης αντίκρισε τη δεύτερη κίτρινη και αποβλήθηκε, αφήνοντας τους Ταύρους με δέκα παίκτες.

Πελλάνα (Μίκι Τσίρκοβιτς): Τσιζνιέφκι, Πλατάνας (60′ Σικαλόπουλος), Κακάμης, Παναγιωτίδης,  Σωτηρόπουλος (74′ Πετρίδης),  Τσιμικλής (72′ Αναστασάκος), Μπανούσης, Kάρδαρης (68′ Κοντογιάννης),  Γεμιστός,  Ζαραφέτας,  Σαμπατάκος.

Π.Α.Ο. Βάρδας (Ντίνος Σπυρόπουλος): Γιώργος Λαδάς,  Αντώνης Λιόσης (C),  Γεώργιος Χριστόπουλος,  Δημήτρης Νικολόπουλος,  Ραφαήλ Σιδέρης (61′ Ρουγκάλας),  Σωτήρης Νικολακόπουλος,  Δημήτρης Αγουρίδης,  Νίκος Ντόμας, Γουόλτερ Βαζ (80′ Θεοφιλόπουλος), Θεόδωρος Σαμπανέι (88′ Tσούλης),  Κωνσταντίνος Μακρής (60′ Παναγάκης).