Στην Α2 κατηγορία θα αγωνίζεται την επόμενη σεζόν το Λαύριο, καθώς κέρδισε μεν με 96-76 τον Ηφαιστο Λήμνου, αλλά η νίκη της Κύμης και του Ρεθύμνου το… καταδίκασε σε υποβιβασμό.

Το Λαύριο ήξερε πως έπαιζε τη… ζωή του και μπήκε αποφασισμένο να κάνει δική του τη νίκη από τα πρώτα λεπτά. Οι παίκτες του Χρήστου Σερέλη μπήκαν αποφασισμένοι και προηγήθηκαν με 27-15 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ οι φιλοξενούμενοι ήταν σε καλή αγωνιστική κατάσταση και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν τους αντιπάλους τους.

Προηγήθηκε το Λαύριο με 44-23 στο 14΄και έδειξε να έχει τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα παίζοντας πάρα πολύ καλά στην περιφέρεια. Μάλιστα τελείωσε το πρώτο μέρος με το απίστευτο 57-34, έχοντας 8/12 τρίποντα και τους Μιλόσεβιτς, Λαμπ και Μπιούφορντ σε εξαιρετική ημέρα.