Ο Απόλλων Σμύρνης ήταν ο μεγάλος κερδισμένος της αγωνιστικής, καθώς πέρασε από την έδρα των Χανίων, με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τόμας Μπεντινέλι και έκανε το απόλυτο (2/2) στη Super League 2.

Σπουδαίο διπλό και για την Κέρκυρα στην έδρα της Παναχαϊκής (2-0), όπως και της Δόξα Δράμας στην Καλαμαριά εναντίον του Απόλλωνα Πόντου (1-0).

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου δεν ήταν καλύτερη από τους γηπεδούχους, όντας μονοδιάστατη ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, απειλώντας μόνο από αριστερά με τις προωθήσεις του Διαμαντή Χουχούμη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» μπήκε πιο δυνατά και λίγο έλειψε να προηγηθεί στο 53′, αλλά ο Παυλίδης αστόχησε από κοντά, σε μια ανεπανάληπτη ευκαιρία. Στο αμέσως επόμενο λεπτό, όμως, οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Τομάς Μπεντινέλι έγραψε το 1-0 από την άσπρη βούλα.

Τα Χανιά ενέτειναν την πίεσή τους μετά το 80′, αλλά δεν κατάφεραν να βρουν το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης, με τον Κουσκουνά να σπαταλά στο 88′ μεγάλη ευκαιρία, με σουτ από τα πλάγια που πέρασε άουτ.

Το 1-0 παρέμεινε μέχρι το τέλος, με την ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου να πετυχαίνει το απόλυτο.