Skip to main content

Καταγγέλλει ρατσιστικό σχόλιο στον Φέργκιουσον από ΠΑΟΚτσή ο Ηρακλής!

Οπαδός του «Δικεφάλου» ενεπλάκη σε λεκτικό διαπληκτισμό με τον κεντρικό του «Γηραιού» από τις Μπαχάμες με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση στην Πυλαία.

Ένταση επικράτησε λίγο πριν τη λήξη του πρώτου σετ στο παιχνίδι ΠΑΟΚ-Ηρακλής που διεξάγεται αυτή την ώρα στην Πυλαία για τα play-off της Volley League ανάμεσα σε οπαδούς του «Δικεφάλου» και τον Μπάιρον Φέργκιουσον του «Γηραιού».

Συγκεκριμένα, στο 23-15 του σετ και ενώ ο κεντρικός από τις Μπαχάμες έκανε ζέσταμα στη γωνία του «κυανόλευκου» πάγκου, κάποιος από τους «ασπρόμαυρους» οπαδούς του είπε κάτι και εκείνος όντας εκτός εαυτού απάντησε με αποτέλεσμα να υπάρξει ένταση και το παιχνίδι διεκόπη για περίπου 5 λεπτά.

Σημειώνεται πως οι άνθρωποι των φιλοξενουμένων καταγγέλλουν πως ο οπαδός των γηπεδούχων προχώρησε σε ρατσιστικό σχόλιο κατά του Φέργκιουσον και μάλιστα ετοιμάζονται να υποβάλουν ένσταση στο φινάλε του αγώνα. Τελικώς ο διαιτητής Θέμελης τιμώρησε με κίτρινη κάρτα τον αθλητή του Ηρακλή.