Σε ένα χορταστικό παιχνίδι από τα πρώτα λεπτά τα Σήμαντρα επικράτησαν με 2-5 της Πορταριάς σε ένα τοπικό ντέρμπι που είχε περίπου τέσσερα χρόνια να διεξαχθεί.
Ο ΑΟΣ εμφανώς αποφασισμένος, ως τώρα, να επιστρέψει στις υψηλότερες κατηγορίες της Χαλκιδικής επέβαλε το ρυθμό του από τα πρώτα λεπτά του ματς και πήρε νωρίς το προβάδισμα.
Από την άλλη, η Πορταριά έδειξε και πάλι τα σημάδια καλής δουλειάς που γίνονται στο σύλλογο παρουσιάζοντας καλό πρόσωπο σε ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι.
Οι τυπικά φιλοξενούμενοι (ο Θερμαϊκός χρησιμοποιεί το γήπεδο των Σημάντρων ως έδρα προς το παρόν) είναι μόνοι πρώτοι στη κορυφή του ομίλου μετά το στραβοπάτημα της Ελπίδας Πολυγύρου.
Ενός λεπτού σιγή από τις δυο ομάδες
Πριν την έναρξη του αγώνα τηρήθηκε ενός λεπτού σιγή από όλο το γήπεδο προς ένδειξη σεβασμού και τιμής στον αδικοχαμένο πρώην πρόεδρο του Θερμαϊκού Πορταριάς, Νικόλαο Καραγιάννη. Μάλιστα, οι ποδοσφαιριστές της Πορταριάς αγωνίστηκαν με μαύρα περιβραχιόνια σε ένδειξη πένθους.
Θερμαϊκός Πορταριάς – ΑΟ Σημάντρων 2-5
Σκόρερς: Πορταριά [Χατζηφώτης(2)], Σήμαντρα [Δημούδης(3), Κασαπίδης, Τσιγγελίδης]