Λήξη αναμέτρησης στο γήπεδο της Νέας Τρίγλιας με 0-2 για τον ΟΦ Ιεράπετρας
80′ Ο Μέμος στη θέση του σκόρερ του δεύτερου τέρματος Παπαδόπουλου για τον ΟΦΙ.
78′ Με δέκα παίκτες αγωνίζεται Η Τρίγλια καθώς πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου ο Μενεγκαλι και έχουν πραγματοποιηθεί οι τρεις αλλαγές. Με τις πρώτες εικόνες ο τραυματισμός φαίνεται σοβαρός.
72′ 0-2 Για τον ΟΦ Ιεράπετρας με μακρινό σουτ του Παπαδόπουλου
70′  Το 0-1 σταθερά
67′ Αλλαγές και για τις δύο ομάδες. Για τον ΟΦΙ πρώτη αλλαγή, εκτός ο Σκονδρας, μέσα ο Καραγιάννη. Τρίτη αλλαγή για την Τρίγλια, μέσα ο Ευθυμιάδης στη θέση του Μπουλγουρίδη.
63′ Ακόμη το 0-1 παραμένει στο γήπεδο της Τρίγλιας
62′ Δεύτερη αλλαγή για την Τρίγλια, εκτός ο Έππας στη θέση του ο Μαντζίρης.
56′ Παραμένει το 0-1 στην Τρίγλια, αλλά με τους γηπεδούχους να πιέζουν ασφυκτικά.
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου
Στο 0-0 η Καλλικράτεια στο παιχνίδι με τη Θέρμη για τη Football League 2.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την Τρίγλια να είναι καλύτερη αλλά να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 0-1.
45′ Σουτ του Παπαδημητρίου από το ύψος της μεγάλης περιοχής λίγο αουτ από το αριστερό καθετί δοκάρι του ΟΦΙ.
43′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Τρίγλια, ο Ντούγκα εντός περιοχής στη γωνία της μικρής περιοχής πλάσαρε στη κλειστή γωνία του Καραγκιολιδη αλλά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων απέκρουσε.
39′ Το 0-1 παραμένει
37′  Αναγκαστική αλλαγή για την Τρίγλια, εκτός ο Σγουρής στη θέση του ο Πότσι.
Παραμένει το 0-1
30′ Φοβερό σουτ του Μπολγουριδη, λέει όχι ο Καραγκιολίδης.
17′  Η Τρίγλια έχει την υπέροχη ωστόσο βρίσκεται πίσω στο σκορ από μια φάση που δεν μύριζε γκολ. Με τη βοήθεια του αέρα η μπάλα καρφώθηκε στο παραθυράκι του ΠΟΤ.
0-1 στο 10′.
6′ Ανοίγει το σκορ η Ιεράπετρα με φοβερό σουτ του Μηνά εκτός περιοχής.
5′ Τετ α τετ του Παπαδημητρίου μόλις άουτ. Πρώτη καλή ευκαιρία για την Τρίγλια.
Κρίσιμο ματς για την ομάδα της Χαλκιδικής που παραμένει με τρεις βαθμούς στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ οι φιλοξενούμενοι έχουν οκτώ και είναι ψηλότερα στη βαθμολογία.
Διαιτητές: Καλατζής, Σακκάς, Στάικος, Παπαδόπουλος
Συνθέσεις:
Τρίγλια(Γεωργιάδης): Παλαβράκης, Μιλκούδης, Μενεγκάλι, Μιλκούδης, Σγουρής, Κουρέλλας, Έππας, Ζορμπάς, Λεμονής, Μπουλγουρίδης, Ντούγκα, Παπαδημητρίου
ΟΦ Ιεράπετρας: Καραγκιολίδης, Μηνάς, Μπάλμπης, Σεχου, Τζελεπης, Ζμίλτος, Βογιατζής, Σκονδρας, Κατσικωκέρης, Παπαδόπουλος, Αναστασόπουλος