Άσχημη Κυριακή… Ήττα για ΣΥΝΚΑ και Πανακρωτηριακό στη Γ’ Εθνική

άσχημη-κυριακή-ήττα-για-συνκα-και-παν-940214

Ασχημη αποδείχτηκε η 5η αγωνιστική για τις χανιώτικες ομάδες στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Εντός έδρας ήττα γνώρισε η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ από τον Γιούχτα, ενώ ο Πανακρωτηριακός λύγισε στον 91’ και μάλιστα με αυτογκόλ, χάνοντας στον Αγιο Νικόλαο…

Η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

Το ΣΥΝΚΑ έπαιξε για πρώτη φορά φέτος στις Μουρνιές, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 1-0 από τον Γιούχτα, ο οποίος κατάφερε να φύγει νικητής χάρη στο γκολ του Βελονάκη στο 37ο λεπτό.
AEEK ΣΥΝΚΑ (Αστέριος Θέμελης): Βλαχάκης, Λαμπάκης, Λάμτσε, Αργυρουδάκης, Βασιλάκης (62′ Σινγκ), Μαθιουδάκης, Μποτωνάκης, Ιμέρι (73′ Μαζιώτης), Νικόλτσης (70′ Πάγκαλος), Κόλα, Βεστάκης
Γιούχτας (Μηνάς Πίτσος): Κόλλιας, Παπαδάκης, Μαυρομάτης, Λογοθέτης, Ραπτάκης, Σταθόγλου, Βελονάκης (37′ λ.τρ. Κασσωτακης), Φραγκουλάκης, Μπαλντοβάλιεβ, Μπάιριτς, Βαρούχας (80′ Βελαδάκης)

Ο ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ

Στον Αγιο Νικόλαο, ο Πανακρωτηριακός απέκτησε το προβάδισμα στο παιχνίδι χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρλίτο στο 47ο λεπτό, αλλά οι γηπεδούχοι αποδείχτηκε πως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Αφού αρχικά ισοφάρισαν σε 1-1 με το γκολ του Κέλι στο 56’, κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στις καθυστερήσεις με το αυτογκόλ του Παπακαστρήτσιου.
ΑΟΑΝ (Ανδρέας Σκέντζος): Μπρόκος, Πολίτης, Ζέλιος, Κέλι, Τσανάι, Αλμύτας, Καλογιαννίδης (75’ Τσάνγκας), Χατζόπουλος, Μαρκάκης, Μουζιούρας (60’ Μουτσάι), Σγουρός (72’ Μπλούκας).
Πακακρωτηριακός (Γιώργος Κόλτζος): Συροκάκης, Παπακαστρήτσιος, Λιονάκης, Νικολίτσης, Βουρβαχάκης, Μπάτζιο, Τζόρνταν (77’ Βασιλομιχελάκης), Καρλίτος, Μανουσάκης (66′ Κοζάκης), Δρακάκης (85’ Μπαδιεριτάκης), Σκουλάς (60’ Αναστασόπουλος).