«Φωτιά» πάλι τα κορίτσια του ΟΑΧ! 67-57 τη Νίκη Λευκάδας

φωτιά-πάλι-τα-κορίτσια-του-οαχ-67-57-τη-νί-957702

Επιστροφή στις νίκες για τη γυναικεία ομάδα μπάσκετ της Αντισφαίρισης, η οποία στον αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στο κλειστό γυμναστήριο Χανίων κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Νίκης Λευκάδας, κερδίζοντας με σκορ 67-57.

Σ’ ένα παιχνίδι όπου οι παίκτριες του Σταύρου Νανάκου δεν είχαν την καλύτερη δυνατή εμφάνιση, κάτι για το οποίο ενδεχομένως οφείλεται στη διακοπή του πρωταθλήματος, αλλά και στις δύο ήττες που είχαν προηγηθεί, ο ΟΑΧ παρουσίασε μεγάλη αποφασιστικότητα στο δεύτερο ημίχρονο και με την Μιράντα Ντράμοντ να είναι σε μεγάλη μέρα για ένα ακόμα παιχνίδι σκοράροντας 23 πόντους, κατάφερε να φτάσει στην τέταρτη νίκη για φέτος.

Μέχρι το πρώτο ημίχρονο πάντως, η Νίκη Λευκάδας εκμεταλλευόμενη την έλλειψη ρυθμoύ του ΟΑΧ κατάφερε να ελέγξει το ματς και ουσιαστικά να προηγείται στο σκορ, ωστόσο από το δεύτερο ημίχρονο και μετά, οι παίκτριες του ΟΑΧ επέδειξαν μεγάλη αποφασιστικότητα, φτάνοντας έτσι στην πολύτιμη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 16-18, 34-35, 55-44, 67-57

ΟΑΧ (Νανάκος): Πρασιανάκη, Θεοδοσουλάκη 3 (1), Λίτσι 12, Παπαδάκη, Α. Βιντσιλαίου 3, Ψυχογιού 8 (2), Μπιν 14 (6 ριμπ., 5 ασ.), Δασκουλίδου, Ντράμοντ 23 (4/7τρ., 7 ριμπ.), Μπουθ 2 (12 ριμπ., 6 κλ.), Στ. Βιντσιλαίου 2.

Νίκη Λευκάδας (Δουβίτσας): Πανούση 12 (2), Πολυμένη, Παπαμιχαήλ 4, Μαρούντα, Πέτροβα, Μπεσάρντ 10, Αντομάκο 17, Τσεσλέκ 14