Ειδήσεις &
Τοπικά Νέα

Ελλάδα    »    Ειδήσεις & Νέα

Επιστήμη - Τεχνολογία

Φόρτιση κινητού: Γιατί δεν πρέπει να το φορτίζετε στο αυτοκίνητο - ΣΠΟΡ FM 94.6

Φόρτιση κινητού: Γιατί δεν πρέπει να το φορτίζετε στο αυτοκίνητο  ΣΠΟΡ FM 94.6

Οι περισσότεροι χρησιμοποιούμε συνέχεια το κινητό μας, με αποτέλεσμα να τελειώνει πολύ γρήγορα η μπαταρία του. Η πρώτη σας σκέψη, λοιπόν, είναι να βρείτε ...

Δημοσιεύθηκε στις 22 January 2019 | 11:45 pm


To Google Maps θα σας βοηθά να αποφεύγετε τις κλήσεις - Insider.gr

To Google Maps θα σας βοηθά να αποφεύγετε τις κλήσεις  Insider.gr

Ένα νέο πολυαναμενόμενο χαρακτηριστικό - έρχεται στην δημοφιλέστερη εφαρμογή πλοήγησης Google Maps κάνοντας τους λάτρεις των ταξιδιών παγκοσμίως ...

Δημοσιεύθηκε στις 22 January 2019 | 10:59 am


H Microsoft «σκοτώνει» τα Windows phone - Insider.gr

H Microsoft «σκοτώνει» τα Windows phone  Insider.gr

Καμία ενημέρωση ασφαλείας από τις 10 Δεκεμβρίου 2019. «Γυρίστε σε Android ή iOS», συμβουλεύει η εταιρεία.

Δημοσιεύθηκε στις 22 January 2019 | 7:00 am


Nokia: ετοίμαζε το δικό της tablet και smartwatch, όμως... - GizChina Greece

Nokia: ετοίμαζε το δικό της tablet και smartwatch, όμως...  GizChina Greece

Σε μια πρόσφατη συνέντευξη η HMD Global, η εταιρεία που είναι υπεύθυνη για την ανάπτυξη των Nokia smartphones, αποκάλυψε ότι δεν είχε άμεσα σχέδια να ...

Δημοσιεύθηκε στις 22 January 2019 | 12:02 am


Τι ταχύτητες έχουν τελικά οι ολοκαίνουργιες NM κάρτες μνήμης της Huawei για το Mate 20 Pro σου - Techmaniacs

Τι ταχύτητες έχουν τελικά οι ολοκαίνουργιες NM κάρτες μνήμης της Huawei για το Mate 20 Pro σου  Techmaniacs

Η Huawei προωθεί ένα νέο momory card standard το NM αλλά πόσο γρήγορες είναι στη πράξη; Τα benchmarks που δημοσιεύονται σήμερα, δείχνουν ότι οι ...

Δημοσιεύθηκε στις 21 January 2019 | 8:19 pm


11 εκατομμύρια κάτοχοι iPhone άλλαξαν τις μπαταρίες τους - pestaola

11 εκατομμύρια κάτοχοι iPhone άλλαξαν τις μπαταρίες τους  pestaola

Τα στατιστικά δείχνουν ότι η πρωτοβουλία της Apple να προσφέρει έκπτωση στην αντικατάσταση μπαταρίας στα iPhone βρήκε πολλούς τιμητές.

Δημοσιεύθηκε στις 21 January 2019 | 3:15 pm


Δώσε στον Chrome browser ένα σημαντικό speed boost απλά με λίγα κλικ - Techmaniacs

Δώσε στον Chrome browser ένα σημαντικό speed boost απλά με λίγα κλικ  Techmaniacs

Με περισσότερο από 64% μερίδιο αγοράς, ο Google Chrome είναι με διαφορά ο πιο δημοφιλής desktop web browser. Αποτελεί τον browser της επιλογής πολλών ...

Δημοσιεύθηκε στις 21 January 2019 | 2:08 pm


Μετά τα slider camera modules, έρχεται σύντομα και Android smartphone με slider πληκτρολόγιο... - techgear.gr

Μετά τα slider camera modules, έρχεται σύντομα και Android smartphone με slider πληκτρολόγιο...  techgear.gr

Η Livermorium, μια μικρή start-up που έκανε την εμφάνιση της πέρυσι, υποσχέθηκε ότι θα δημιουργήσει ένα αποσπώμενο πληκτρολόγιο QWERTY ως ...

Δημοσιεύθηκε στις 21 January 2019 | 7:43 am


Τα 10 πιο κεδροφορα video games του 2018 - Insider.gr

Τα 10 πιο κεδροφορα video games του 2018  Insider.gr

Τα χρήματα που χάνουν από την πώληση τα βγάζουν από αλλού στο… 100πλάσιο.

Δημοσιεύθηκε στις 21 January 2019 | 7:00 am


10-year challenge στην παγκόσμια κινητή τηλεφωνία! - GizChina Greece

10-year challenge στην παγκόσμια κινητή τηλεφωνία!  GizChina Greece

Αυτές τις μέρες είναι παγκόσμιο trent το 10-year challenge και είναι ευκαιρία για εμάς να δείξουμε πως η δεκαετία που πέρασε άλλαξε την κινητή τηλεφωνία.

Δημοσιεύθηκε στις 20 January 2019 | 11:30 pm







Φιλικοί ιστότοποι: